Що і як підключати до ДБЖ
Електричні мережі нашій країні залишають бажати кращого, а постійні коливання струму – звична справа. Тому я задумався над тим, щоб купити ДБЖ, який міг би захистити від таких проблем. В основному користувачі найчастіше стикаються з такими неполадками, як аварії, які ведуть за собою повне відключення електрики, різкі перепади напруги, відхилення частот струму, високочастотні перешкоди та багато іншого. Через це працездатність техніки залишається під великим питанням. При покупці ДБЖ ви зможете знизити ризики, яким щодня наражаються побутові прилади у Вашій квартирі та обладнання в офісі.
Правила вибору та основи підключення ДБЖ
Усі джерела безперебійного живлення мають такі особливості:
- Тривалість автономної роботи;
- Тип;
- Потужність, вимір яке виробляється у ВА, вольт-амперах чи Вт;
- Тривалість перемикання пристрою на акумулятор та назад;
- Наявність фільтрації, яка пригнічує імпульсні коливання в мережах.
Зазвичай ДБЖ купується для ПК. Найчутливішими пристроями є системний блок та монітор. Супутнє обладнання, таке як принтер або сканер, мають менший показник потужності, тому дуже потребують джерела безперервної подачі енергії. Для такого обладнання передбачено ззаду виділений роз'єм. Решта пристроїв мають підключення через спеціальний мережевий фільтр. Зверніть увагу, що ДБЖ повинен бути завжди підключений до мережі, якщо ця умова не виконати, то батарея швидко стане недієздатною.
Повертаючись до особливостей усіх джерел, слід уточнити правила вибору. Отже, час автономної роботи коливається від 1,5 до 15 хвилин. Якщо вибираєте пристрій для комп'ютера, достатньо буде роботи в 7-10 хвилин, ви встигнете зберегти документи.
Класифікація ДБЖ
За типом пристрою поділяються на три види:
- інтерактивні;
- резервні (оффлайн);
- онлайн моделі, які сьогодні вважаються найбільш ефективними. Вони здійснюють регулювання напруги у реальному часі та мають подвійне перетворення.
За потужністю ДБЖ бувають:
- малої потужності (до 1000 ВА);
- середньої (від 1000 до 5000 ВА);
- великий (від 5000 ВА).
Вибираючи пристрій за швидкістю перемикання на акумулятор, краще орієнтуватися на показник 4-10 мілісекунд. У цьому випадку, чим меншим буде показник, тим краще.
Вибираючи для себе джерело безперебійного живлення, орієнтуйтесь на конкретну електричну мережу та проблеми, які у ній виникають. Також вибирайте ті ДБЖ, в якому потужність буде на 20-30% більша, ніж загальна потужність підключених пристроїв.