Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Що можна побачити у телескоп?

Новини та статті 30/10/2014

Рис.1 Нове цікаве хобі для дорослих та дітей

Більшість обивателів, які ніколи не користувалися телескопом, уявляють собі це заняття у вигляді бачення чарівних пейзажів далеких світів і незвіданих світових глибин. Тут слід одразу зрозуміти: жодних далеких галактик, які ми бачимо по телевізору у фантастичних стрічках, телескоп нам не продемонструє. Для цього організуються цілі дослідницькі комплекси із спеціальним професійним обладнанням. Телескоп нам допоможе просто «озброїти» наше око. Але це аж ніяк не привід для розладу, тому що при грамотному використанні цей скромний прилад здатний показати вам незвичайну сторону Всесвіту, і не з екрану телевізора, а на власні очі, і в цьому велика різниця.

Рис.2 Телескоп модель Levenhuk Strike PLUS 115

Кількість об'єктів спостереження, за допомогою телескопа, безпосередньо залежить від діаметра його об'єктива: зі збільшенням діаметра збільшується кількість деталей, що детально розглядаються на небі. Другий фактор, що впливає, – ступінь міського засвічення: чим далі від міських вогнів ви знаходитесь, тим більше побачите в телескоп.

Отже, Місяць. Її картина – захоплююче видовище, з яких варто розпочати телескопічні спостереження. Повірте, у вас захопить дух від різних кратерів, ущелин, борозен, гір. При сильному збільшенні Місяць навіть не поміститься в об'єктив, а спостереження під час його частих фаз дозволить розглянути більше деталей на межах між світлою та темною частинами.

Телескоп Levenhuk Strike PRO 900

Рис.2 Телескоп модель Levenhuk Strike PRO 900

Спостереження за Сонцем потребує спеціального захисту очей – фільтрів. Основним об'єктом спостереження є плями, постійно змінюють форму. Це єдиний небесний об'єкт, який можна спостерігати вдень.

Знайшовши на небі Юпітер, одразу можна помітити його сплюснуту форму, що стала наслідком швидкого обертання навколо своєї осі, та його чотири мандрівники, які стали відкриттям Галілео Галілея. На планеті можна розглянути смуги і Червону Пляму.

Будь-який телескоп покаже вам обручку Сатурна, а з об'єктивом від 10 см зору стане доступна і щілина Касії. На Марсі можна побачити так звані моря – темні плями та пилові бурі. При спостереженні за Меркурієм та Венерою можна розрізняти їх фази.

Цікавим видовищем може стати парад зірок на нічному небі, часто із зірками різного кольору та яскравості. Зоряні скупчення можуть бути розсіяними і кульовими. Для спостереження за кометою необхідно наперед знати її місцезнаходження.

Телескоп Levenhuk Strike 50 NG

Рис.2 Телескоп модель Levenhuk Strike 50 NG

Одним із найскладніших для розгляду об'єктом вважаються туманності, для цього небо має бути дуже темним, а телескоп повинен мати великий діаметр об'єктива. Те саме стосується і галактик – гігантських «острівів Всесвіту».

При використанні по непрямому призначенню в телескоп можна спостерігати і наземні об'єкти, застосовуючи для цього призми, що обертають, оскільки ці прилади в більшості дають дзеркальне зображення.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram