Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Що означає клас вогнестійкості у сейфах?

Новини та статті 11/08/2015

Нещодавно один з наших клієнтів вирішив купити сейф. Йому він необхідний не так для захисту від злодіїв, як від пожежі.

Справа в тому, що буквально кілька тижнів тому його сусід влаштував пожежу вдома. На щастя, пожежники приїхали вчасно та всі загасили. Але збитки все одно виявилися дуже великими: десять тисяч доларів, які в нього згоріли, бо лежали в тумбочці. Думаю, кожному слід задуматися про безпеку своїх грошей, якщо Ви хочете зберігати їхні будинки.

Але треба думати і про інші цінності. Наприклад, про фотоальбоми, книги, CD-диски і так далі. Таким чином, для початку необхідно дізнатися всю інформацію про вже існуючі сейфи.


Класи вогнестійкості сейфів

 
Класс огнестойкости сейфов

В даний момент сейфи прийнято ділити по вогнестійкості, так як при нагріванні їх внутрішньої частини температура підвищується до певної межі, від чого залежить клас стійкості до вогню. Клас Б передбачає граничну температуру +170оС. Це температура, за якої зберігається читальність паперової документації. Сейфові сховища класу Д мають максимальну температуру +70оС, що дозволяє зберігати не лише папір, а й фотоплівки, диски. І, нарешті, клас «ДІС», у якого гранична температура ще нижче +50оС, крім усього перерахованого вище дозволяє зберігати ще й дискети. Але це ще не все, що стосується вогнестійкості. Адже зазначена вище максимальна температура може утримуватись усередині сейфа протягом деякого часу, після чого все одно підвищиться. В цей час також входить до параметрів вогнестійкості і буває у 4 варіаціях індивідуально для кожного сейфу: 30, 60, 90 та 120 хвилин. Тобто, згідно з двома критеріями – максимальною внутрішньою температурою та часом підтримки цієї температури, сейфове обладнання з вогнестійкості ділиться на дванадцять основних класів.

Наприклад, клас 120Д означатиме: безпеку зберігання документів протягом двох годин. А 30ДІС – це означає, що можна зберігати папір, фото, відеоплівки, дискети, але безпечна температура підтримуватиметься лише тридцять хвилин.


Випробування сейфів на вогнестійкість

Досить цікаво проходять випробування сейфів на якість. Так, сейфове обладнання нагрівають до температури, що відповідає його вогнестійкості. Якщо сейф проходить це тестування, його піддають тепловому удару. Для цього сейф поміщають у піч із температурою 1090оС, після чого кидають із шестиметрової висоти. Потім кладуть у вогонь і тримають 20-40 хвилин. Випробування пройдено, якщо під час нього не настав граничний стан, зберігся належним чином папір та диски, що знаходились усередині під час тесту.

Провідні виробники цього обладнання недаремно приділяють багато уваги його тестуванню та перевіркам, оскільки випуск низькоякісних екземплярів негативно впливає на репутацію фірми. Крім цього, покупцям також слід бути насторожі і не купувати такі вироби у будь-кого, ризикуючи нарватися на підробки, які на нинішньому українському ринку не рідкість! Ну а купити вогнестійкі сейфи не побоюючись підробок Ви завжди можете в інтернет-магазині Фортер.

Техспециалист

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram