Що робити, якщо після встановлення не працює парктронік?
Парктронік, він же паркувальний радар – ефективна зброя у боротьбі за цілісність автомобіля та збереження домашнього бюджету від зазіхань щодо ремонту «улюбленця на колесах». Показовий приклад його роботи - коли водій, намагаючись ухилитися від небезпеки, що виникла попереду, дає задній хід, а в цей час ззаду в «мертвій» зоні візуального контролю за дзеркалами рухається пішохід або автомобіль. У цьому випадку зумер пристрою, що частішає, вчасно попередить як механічне пошкодження транспортного засобу, так і нанесення фізичних каліцтв людині.
Однак парктронік теж потребує постійного контролю за своїм технічним станом. Досить "вузьке" місце в процесі справної роботи пристрою - його функціонування після встановлення. Не секрет, що часто дорогі авто, а сьогодні вже й бюджетні моделі, оснащуються системами паркування вже з заводу, тобто. "за замовчуванням". У цьому випадку проблем із працездатністю немає, все правильно підключено та протестовано. Серйозніша ситуація з тими авто, які не були оснащені парктрониками.
Що робити?
Насамперед, не впадати в паніку. Зрозуміло, що при несправності парктронік необхідно ремонтувати. Як? Відповіді є:
- звернутися на СТО, де встановлений на автомобіль пристрій продіагностують і приведуть у робочий стан;
- самостійно перевірити працездатність всіх елементів системи, правильність їх підключення та внести необхідне коригування. Так роблять зазвичай тоді, коли монтаж системи було виконано власними силами.
Самостійна, а іноді й установка в автомайстернях, часто грішить тим, що після виконаних монтажних робіт пристрій або не вмикається, або працює неправильно (не показує дійсної відстані до перешкоди, не подає попереджувальні аудіо-візуальні сигнали тощо). Причин такій «поведінці» обладнання може бути кілька.
Можливі причини несправності
- Неправильне підключення центрального блоку радіатора паркування з датчиками.
- Неправильне включення інтерфейсу парктроніка до проводки лампи заднього ходу, контролю за роботою гальм.
- Ушкодження елементів обладнання та його проводів під час монтажу.
- Несправний блок керування пристрою.
Способи ремонту парктроніки
Вважатимемо, що перед встановленням цієї системи паркування на авто вона була протестована, справна. В іншому випадку здійснено її заміну або виконано гарантійний ремонт. Тоді останній пункт наведеного списку відпадає.
У першому випадку – демонтуємо бампера, декоративні накладки та обшивку інтер'єру авто у місці прокладки проводки та встановлення центрального блоку радара. Перевіряємо правильність (полюсність) підключення проводки, відсутність її механічного ушкодження тощо. При виявленні несправності – ліквідуємо її власними силами.
У другому та третьому – чинимо також як і в попередньому пункті. Зазначимо, що іноді пошкодження не має можливості виправити власними силами. Тоді доведеться звернутися до спеціалістів чи купити деталь на заміну. Можливо, це найпростіший і правильніший шлях отримати працюючу систему.
У жодному разі – не варто «опускати руки»! Парктронік – техніка, яка піддається всім законам логіки. А це означає, що проблему обов'язково буде знайдено та ліквідовано.
Купити парктронік можна в інтернет-магазині Forter за доступними цінами. Більше того, ми пропонуємо послуги з його встановлення нашими кваліфікованими майстрами, які нададуть Вам всю необхідну інформацію та нададуть відповідь на будь-які питання.