Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Що робити, якщо відключать мобільний зв'язок?

Новини та статті 03/07/2015

Потреба залишатися на зв'язку давно стала звичкою для сучасної людини. Любителям активного відпочинку, наприклад, велоспорту, піших походів чи альпінізму без зв'язку не обійтися. Велотуризм – моє хобі, і минулої неділі я вирушив їздити пагорбами й долинами. Згорнувши з шосе в ліс, згадав про навігатор. Виявивши, що мій айфон вирішив залишитися вдома, я всерйоз замислився. Як люди раніше обходилися без стільникового зв'язку? Як зв'язатися із рідними, як викликати допомогу? А якщо, скажімо, воєнний стан і всі телефони з інтернетом марні? Перспектива, однак, похмура, скажу вам, але такий варіант не виключений.


Що ж робити без мобільного зв'язку?

Перебравши в умі всі можливі варіанти, я згадав про рацію. Звичайно, рації відрізняються потужністю, діапазоном та радіусом дії. Бувають рації цивільного (CB), сімейного (FRS) та загального (GMRS) діапазонів, симплексні та дуплексні, із зовнішньою антеною та без. Так, рації розраховані для зв'язку на коротких відстанях від 1,5 до 60 км, і перебуваючи в Броварах, ви не зв'яжіться з рідними в Одесі. Однак, у межах дальності дії рації, ви легко встановите зв'язок. Важливо врахувати, що робота без підзарядки до 5 днів перевага. Адже рація не має камери або сенсорного дисплея з високою роздільною здатністю, і запасу ресурсу батареї вистачить надовго. Переваги рації цим не обмежуються. Такі функції, як шумозаглушення, налаштування на аварійний канал для надсилання сигналу лиха, FM-радіоприймач, індикатор заряду - надзвичайно необхідні в надзвичайній ситуації.

Зупинюся на дальності зв'язку. Багато факторів на неї впливатимуть. Щільність забудови, місто чи село, рівнина чи ліс, висота підйому антен рацій під час зв'язку. Не буду зупинятися на всіх, це тема для окремої розмови. Але, нескладно здогадатися, що дальність сигналу знизиться при спробі встановити зв'язок із міського підвалу з людиною, яка знаходиться в яру сусіднього лісу, і значно зросте, якщо піднятися на дах високої будівлі. Адже сигналу доведеться долати менші перешкоди. Ну а з даху на дах сигнал деяких моделей здатний бити до 100 км.

Насамкінець скажу, що якщо ви читаєте цю статтю, значить, всерйоз задумалися про те саме, що і я. Вважати мобільний зв'язок вічним і непорушним - помилка. Завжди краще мати у запасі «план Б». І куди б не зайшло протистояння з дружнім східним сусідом, без зв'язку ви точно не залишитеся. А наш магазин допоможе вам у цьому.

Техспециалист

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram