Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Що таке металошукач, і як він працює?

Думки експертів 12/01/2015

Рис.1 Що таке металошукач.

Коли апарат включають, усередині нього, в електричній котушці, яка створюється з мідних витків дроту або дроту з іншого металу, створюються електромагнітні хвилі, які поширюються за напрямом пошуку в різноманітних середовищах, як уже було сказано вище. У відповідь на металевих предметах, що шукаються, утворюються електромагнітні вихори. Ці вихори під впливом первинного поля створюють своє власне, оскільки вони метали і можуть проводити електрику. Їхній нейтронно-протонний заряд змінюється і виходить реакція. Вихрове електромагнітне поле переважає випромінювання поля котушки, таким чином створюючи електричний дисбаланс. Різницю у потужності полів фіксує система обчислень на самому металошукачі. Також через зміни у структурі початкового поля відбуваються ще одні перетворення, які також уловлюються системою приладу. Іншими словами, хвилі, що випромінюються котушкою, зустрічаються з хвилями, що випромінюються металом, у будь-якому електропровідному середовищі, що викликає реакцію, яку фіксує сам прилад і показує користувачеві. У результаті всі виміри потрапляють у обчислювальну систему і потім виводяться на шкалу, щоб користувач помітив присутність металу в шуканому місці і міг приступити до розкопок.

Garrett GTAx550 Металлоискатель

Рис.2 Металошукач модель Garrett GTAx550

Електромагнітні вихори утворюються на поверхні будь-якого металу або елемента, який може проводити струм. Сама специфіка виявлення металу таким способом будується на вимірі здатності металевих об'єктів проводити електрику.

Minelad X-Terra 505 металлоискатель

Рис.3 Металошукач модель Minelab X-Terra 505

Принципова відмінність між дорогим металошукачем і дешевим полягає лише в тому, що вони різні своїми методами проекції електромагнітних хвиль та методами уловлювання електромагнітних вихорів із поверхні шуканого металу. Апарат, який коштує дорожче, може визначити, що саме за метал залягає в будь-якому середовищі, наскільки глибоко він знаходиться, чи є в ньому домішки інших металів або мінеральних речовин металевого походження. Також він зберігає в собі безліч необов'язкових, але корисних особливостей, які можуть допомогти людині прискорити процес пошуку або полегшити визначення металу.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram