Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Що таке ПЕМІН і як з ними боротися?

Новини та статті 06/04/2015

Вперше проблема витоку інформації через сторонні електромагнітні випромінювання і настанови (ПЕМІН) технічних засобів зосередило на собі увагу експертів ще на початку ХХ століття, втім, багатосторонні дослідження інформативних ПЕМІН стартували тільки під кінець сорокових - спочатку п'ятдесятих років.

Однією з найбільш потенційних серйозностей перехоплення інформації в системах, що відшліфовують матеріал, вважається витік за сприянням переймання побічних електромагнітних випромінювань та наведень (ПЕМІН), що створюються технічними засобами. ПЕМІН присутні в спектрі частот від одиниць Герц до півтора Гігагерц і можуть переносити повідомлення, що обробляються в автоматичних системах.

З моніторів можна вивести інформацію за допомогою спеціальних пристроїв на дистанції до 500-1500 метрів, з принтерів - до 100-150 метрів. Перехоплення ПЕМІН має можливість виконуватися за підтримки мініатюрних конструкцій.

Процеси та дії, які утворюють ПЕМІН, за варіантами походження можуть бути другорядними високочастотними випромінюваннями.

Існують лише два ключові способи охорони від другорядних випромінювань, а також наведень: посилений та інертний.

Посилений метод передбачає використання спеціальних широкосмугових передавачів перешкод. Хоча цей спосіб має свої мінуси. Основне це те, що досить сильний інформатор випромінювання не дуже добре позначається на здоров'ї. Друга проблема полягає в тому, що присутність замаскованого випромінювання говорить, власне, про те, що в цій будівлі є вагомі секрети. Крім того, цей спосіб не гарантує гарний захист інформації комп'ютера.

Двох наданих вад позбавлений інертний спосіб. Тому що полягає він в екрануванні джерела випромінювання, положенні джерела випромінювання в екранованій шафці або в екрануванні будинку повністю. Загалом, безумовно, для охорони інформації потрібними є два варіанти. Але тільки в тому випадку, якщо ви маєте свідчення того, що власне виконані дії насправді дають необхідну гарантію на ефективність охорони.

Витік інформації - це її випадковий або навмисний вихід за межі організації або кола осіб, яким вона була доручена. І звичайно, що при першому її вже виявленні сприймаються абстрактні заходи щодо її усунення. Щоб розкрити витік інформації, важлива регулярна перевірка здібностей формування каналів витоку та відмітки їхньої енергетичної загрози на рубежах керованої області.

А для захисту від несанціонованого зняття інформації через ПЕМІН компанія Фортер пропонує Вам генератори радіочастотного шуму за доступною ціною.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram