Що таке ПТЗ камери?
Рис.1 PTZ-камера Covi Security FPZ-601S
Дистанційна зміна кута огляду камери (оптичне зменшення або збільшення спостерігається області) відбувається завдяки вбудованому оптичному трансфокатору зі змінною фокусною відстанню, а повороти і PTZ-камера Covi Security FPZ-601S регулюються за допомогою електронно-механічного приводу. Керувати камерою можна віддалено, використовуючи спеціальний пульт керування або спеціалізоване програмне забезпечення (Web-сервер, CMS), але це в тому випадку, якщо пристрій підключено по мережному протоколу.
Рис.2 PTZ-камера модель Covi Security IPC-A11W
Галузь застосування
У сучасному світі ПТЗ – камера добре себе зарекомендувала в охоронних системах та посіла своє почесне місце серед камер відеоспостереження. При використанні подібних камер, можна вести відеоконтроль за великою областю, за допомогою регулювання зон огляду. Область їх застосування різноманітна, можна встановлювати як у закритому приміщенні, і на відкритій території. Герметичний корпус (гермобокс) та вбудований обігрівач компонентів дає можливість експлуатувати прилад як у південних регіонах з високою вологістю, так і в північних. Деякі моделі можуть працювати в екстремальних умовах, де людина не може знаходитися (хімічної та атомної індустрії).
Існує кілька видів конструкцій механічних PTZ-камер:
- Напівсфера вулична – їх ще називають SpeedDome. У цій моделі всі механічні та електронні компоненти розміщені всередині герметичної напівсфери. Що дозволяє підвищити відмовостійкість (відсутність пилу та вологи). Працювати пристрій може у температурному діапазоні від – 50 до + 60 градусів.
- Сферична вулична – ідентична півсфері. Оснащений потужним інфрачервоним підсвічуванням (ІЧ – підсвічування). Висока відмовостійкість та захист від вандалів. Експлуатувати пристрій можна за температури від – 40 до + 60 градусів.
- Камера поворотно – корпусна для приміщень – має відкриті рухомі частини, низький рівень захисту від пилу та вологи. Працює пристрій за температури від 0 до + 55 градусів.
- Роботизована вулична схожа на стаціонарну камеру з електронним приводом. Зараз уже вважається застарілою моделлю так, як не можуть конкурувати із півсферами.
Мал.3 PTZ-камера модель GV-PT110D
Види РПЗ – камер
Зараз існує лише два види РПЗ – камер:
- Цифровий IP. Після обробки цифровим процесором картинка передається за протоколом TCP/IP у цифровому форматі. Інформація надходить на IP-відеосервер або на цифровий IP-відеореєстратор. Для передачі даних та управління достатньо одного кабелю типу «кручена пара» категорії 5Е. Спільна робота матриць з високою роздільною здатністю та технологій цифрової передачі даних, досягається роздільна здатність картинки 2048x1536 пікселів.
- Аналогові. Отриману інформацію обробляє цифровий процесор, сигнал іде на електронний перетворювач, перетворює цифровий сигнал в аналоговий за стандартом NTSC або PAL. Сигнал з камери надходить на відеосервер або відеореєстратор за радіочастотним коаксіальним кабелем, який має хвилевий опір 75 Ом. Управління ведеться за окремим 6-ти житловим кабелем з використанням протоколів із цифровою обробкою (DH-SD, PELCO-D, PELCO-P). Їх явним недоліком є як погана роздільна здатність, так і сильне погіршення якості картинки при передачі сигналу на великі відстані.