Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Що таке пультова охорона? Частина 1

Новини та статті 22/06/2015

Я після термінової служби пішов працювати до компанії, яка комплексно займається безпекою. Тобто не тільки продає для цього будь-які пристрої, а й забезпечує інкасацію, фізичну охорону об'єкта, у тому числі пультову. А оскільки серед моїх знайомих і знайомих їх знайомих дуже багато бізнесменів, то виходить, що я ще й безкоштовний консультант на всі теми, з цим пов'язані. Вирішив завести собі блог, щоб розповідати у ньому все, що знаю сам. Почну з пультової охорони, оскільки це найпоширеніша і найпопулярніша в нашій компанії послуга.

До пультової охорони можна зарахувати будь-яку систему сигналізації, яка спрацьовує при несанкціонованому доступі. Існує кілька різновидів:

 • Автономна. Складається з кількох датчиків та панелі, за допомогою якої приміщення ставиться на охорону та знімається з нього. Як правило, це робиться за допомогою спеціального цифрового коду. Якщо хтось намагається потрапити до приміщення без введення коду, спрацьовує сирена. Один із найдешевших варіантів, а тому й найпоширеніший.

 • Автономний +GSM-модуль. Від попередньої відрізняється тим, що у разі несанкціонованого доступу до приміщення шле господареві СМС. Недорогий, але дуже потрібний варіант. Може бути доукомплектована датчиками задимлення, затоплення, витоку газу. До недоліків можна віднести помилкові спрацьовування. Тому якщо ви недалеко, не поспішайте одразу викликати міліцію-пожежників, а постарайтеся переконатися, що хтось справді господарює у вашому будинку чи квартирі.

 • Пультовий. Відрізняється від двох варіантів тим, що підключена до пульта приватного чи державного охоронного агентства. У разі спрацювання датчиків на об'єкт приїжджає група швидкого реагування. Як правило, до цієї системи входить більше різноманітних датчиків, ніж у дві попередні. Крім стандартних, ставлять датчики на розбиття скла, детектор руху та ін. З пультовою охороною є один нюанс, який потрібно обов'язково мати на увазі. Охоронне обладнання, встановлене у вашому приміщенні, не повинно конфліктувати з обладнанням охоронного агентства. Головним чином це стосується пристроїв передачі сигналу, оскільки вони мають різний протокол. Тому в ідеалі потрібно вибрати компанію, яка надсилатиме «тривожну бригаду» на виклик, і тільки після цього встановлюватиме систему датчиків і передавачів сигналу.


  Як сигнал передається на пульт охорони?

  Це важливе питання, тому читайте уважно і потім не кажіть, що я вам про це не розповів.

  Отже, сигнал на пульт приватної чи державної охоронної агенції може потрапляти:

  1. По телефону. Ви сміятиметеся, але так, такі засоби зв'язку ще існують. Особливо на державних підприємствах та у бюджетних організаціях. Не рекомендую, повний відстій.

  2. GSM. Це коли система починає розсилати СМС-ки: "Ах, у мене проникли", "Ах, приїжджайте швидше". Ще один варіант контакту з пультом – автодозвон. Тобто ППК у вашому приміщенні дзвонить на охоронний пульт та скидає виклик. Незважаючи на красиві і начебто сучасні літери, це теж вже вчорашній день, хоча й трохи краще, ніж телефонний зв'язок.

  3. GPRS. Це вже щось, що я міг би рекомендувати. Хоча залишається залежність від мобільного покриття, але принаймні, на пульті отримують достатньо інформації про те, що саме сталося на об'єкті, що охороняється. Найбільш поширений варіант зв'язку, в міру надійний та доступний по грошах.

  4. Радіоканал. Це для солідняків. Дорого, надійно, серйозно. Можливий як і аналоговому рішення, і у цифрі, за бажання, можна ще й зашифрувати. Частоти відрізняються від мобільних, тому можна не боятися GSM-глушилок. Доступний лише у великих містах, де є ретранслятори.


  Продовження читайте у "Пультова охорона – що це? Частина 2".

  Техспециалист

  Новини та статтіУсі статті

  Усі статті
  Telegram