Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Що являє собою OSD - меню і навіщо воно потрібне?

Новини та статті 12/12/2014

Мал. 1 Що являє собою OSD – меню.

Це меню встановлено практично на всій сучасній цифровій техніці, яка оснащена вбудованим екраном або підключається до телевізора (монітори, цифрові фотокамери, відеокамери, DVD-плеєри та ін.). Що являє собою OSD – меню? На екрані OSD – меню, як правило, відображається час, номер каналу, меню налаштувань, рівень гучності та ін.

Рис.2 Відеодимофон Kocom KCV-A374

Потенціометри та вимикачі, встановлені на телевізорах ХХ століття, мали аналогове керування. Нині їх можна зустріти лише у портативних чорно – білих телевізорах. Але технічний прогрес не стоїть дома і все змінюється. Сьогодні цифрову техніку можна керувати за допомогою пульта дистанційного керування. На початку для виведення образу або тексту пропонували використовувати додатковий дисплей (VFD, LCD або LED). Але така доробка сприяла сильному збільшенню вартості техніки, і стало очевидним, що додавання OSD – меню було набагато дешевшим, ніж додавання другого дисплея.

Мал.3 Корпусна камера Covi Security FB-260S

Завдяки OSD-меню на екрані телевізора можна вмістити набагато більше інформації, ніж на другому дисплеї. Відображення меню здійснюється за рахунок синхронізації телевізійного сигналу з відеопам'яттю OSDmenu, що дозволяє накласти графічну інформацію поверх відео.

Загальна проблема при використанні екранного меню, це неможливість робити діагностику у разі поломки телевізора. Для визначення несправності необхідно підключати додатковий дисплей та безпосередньо розкривати корпус. До того ж деякі сучасні гаджети (DVD – плеєр або HDD – плеєр), важко налаштувати без дисплея.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram