Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Система відеоспостереження, що підтримує формат 4К

Новини та статті 16/04/2019

Чи потягне ваша система відеоспостереження камери формату 4К?

Розвиток сучасного світу постійно нарощує темп, удосконалюються процеси, відбуваються нові відкриття, створюються нові послуги та продукти, розробляють нові технології. Однак не варто поспішати робити вибір та впроваджувати розробки та новинки, слід ретельно розбиратись та об'єктивно оцінювати всі нюанси. Це стосується питання впровадження у вже змонтований комплект системи відеоспостереження камери, що підтримують формат 4К.

Що таке стандарт 4K?

Для початку розберемо що таке формат 4К. Це стандарт телевізійного обладнання, що вчетверо перевищує рівень стандарту Full HD 1080р – стандарт високої чіткості. Формат 4К має цілу низку плюсів у використанні в системах відеоспостереження, головна перевага – зниження загальної кількості камер. Зараз технологію 4К можна зустріти в категорії IP камер.

Звичайно, щойно з'являється на ринок новинка - користувачі розглядають можливість і виявляють бажання встановити її. Але давайте розбиратися далі, чому

просто взяти і підключити камеру 4К до системи спостереження не вдасться і краще вчинити у разі модернізації вже існуючої системи спостереження на об'єкті.камеры 4К

Дані: передача, зберігання, перегляд

4К-камери мають роздільну здатність 8,85 мегапікселів або 3840х2860 пікселів. Більшість пікселів у зображенні означають більший розмір файлів і потік за швидкістю їх передачі, відповідно збільшення навантаження на сервер. Для чого варто проаналізувати існуючу систему спостереження і зрозуміти, чи впорається вона з додатковим чималим навантаженням.

Для сміливої та чіткої передачі 4К-відеопотоків необхідне використання 40-гігабітних Ethernet-підключень. Передача по таких комунікаційних лініях як ADSL за повної частоти кадрів неможлива. Якщо Ваша мережа розрахована на менші бітрейди, необхідно додатково модернізувати систему. Перед впровадженням камери стандарту 4К у існуючу систему також варто задуматися про застосування нового стандарту стиснення – кодек Н.265/HVEC – вдвічі ефективніше здатний здійснити стиск, але варто мати на увазі, що такий стандарт вимагає більшої процесорної потужності системи, таким чином і реєстратор і камера, і відеокарта для ПК матимуть досить високу вартість.

Для того щоб скористатися всіма перевагами камер стандарту 4К слід обладнати їх оптикою з роздільною здатністю не менше 8 Мп. Камери за стандартами 4К розмірам повинні перевищувати за розмірами камери з меншою роздільною здатністю і такі типи, як, скажімо, купольна камера, а саме така форма є затребуваною в галузі систем спостереження. Також серед затребуваних камер є обладнання, яке пристосоване знімати в умовах недостатнього освітлення. Зменшення сенсорів призвело до збільшення щільності пікселів у матриці, при якому кількість світла, що потрапляє на окремий елемент зображення, істотно зменшено. Очевидно, що для перегляду інформації, з одним зображенням на якому знято максимальну кількість деталей, потрібно як мінімум монітор, що підтримує 4К стандарт, але на жаль, при великій кількості пропозицій на ринку такого обладнання, на даний момент монітори не розраховані на цілодобову експлуатацію, крім цього в умовах перегляду декількох картинок на моніторі 4К ефективність виведення камерних каналів 4К і HD майже один в один.

Так, звичайно, камери з 4К стандартом дійсно дуже хороші, але варто розуміти, що така технологія вимагає обладнання з великою обчислювальною потужністю. Якщо ж у пріоритеті стоїть отримання чіткого якісного зображення до найменших деталей, тоді справді варто замислитися над модернізацією існуючої системи та впровадження камери нового стандарту.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram