Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Системи антипаніки: типи та відмінні особливості

Новини та статті 27/10/2015

У багатолюдних громадських місцях необхідно передбачити безперешкодний вихід на стадії проектування приміщення. Для оперативної евакуації людей встановлюються системи антипаніка. Стисло зупинимося на основних особливостях таких пристроїв.

Мета встановлення системи: забезпечити миттєве відчинення дверей під тиском рук чи тіла, тобто. одночасне розблокування всіх запірних пристроїв. Купити систему «антипаніка» - означає зробити вибір із широкого асортименту таких пристроїв. При виборі системи враховують:

  • тип дверей: для одностулкової або двостулкової;
  • тип замку: врізний (мають протизломність) і накладний (без протизламності);
  • призначення: для запасних виходів (без сертифікату пожежної безпеки) або виготовлення протипожежних дверей (з сертифікатом пожежної безпеки);
  • тип замикання: однозапірні або багатозапірні двері;
  • тип натискного механізму: важіль поворотний або натискна поперечина.

Тип дверей. Для однопільних (одностулкових) дверей підходить будь-який механізм аварійного відмикання. Для двостулкових дверей обраний механізм ні впливати з її функціональність, тобто. активне полотно повинно відкриватися незалежно, а при натисканні ручки на неактивному полотні обидві стулки повинні відкриватися одночасно. Це забезпечують звані координатори.

Тип замку. Система має відповідати встановленому замку. У накладній системі запірний механізм розташований у корпусі зовнішньої ручки. Врізна вимагає установки замка всередину дверного полотна. На відміну від звичайних замок "антипаніка" замикається на ключ тільки зовні.

Замок в системе антипаника
Типи натискного механізму. Електрозамок із натискним важелем (Push-Pad) або натискною кнопкою – найпростіша система. Але її розумно використовувати у приміщеннях з невеликою кількістю людей через обмежену функціональність системи. У чому її недоліки: для відмикання дверей потрібне точне натискання на важіль або кнопку, а покупці магазину чи відвідувачі офісу можуть бути не знайомі з принципом роботи вашої системи «антипаніка». Це сповільнить евакуацію. Слід врахувати, що двері не повинні мати іншої фурнітури, стандартних та висячих замків.
 
Замок Push-pad
Натискні штанги (Touch-Bar) бувають з одним замковим механізмом (збоку) та з двома-трьома точками замикання (збоку/вгорі/внизу). Достоїнство системи: для розблокування зсередини таких антипанічних дверей, потрібно раз натиснути на натискну штангу (перекладину, встановлену на двері). Саме таку рекомендується встановлювати у школах, дитсадках, лікарнях, ресторанах та торгових центрах. У нештатній ситуації (в темряві чи задимленні) люди розблокують двері, натиснувши на перекладину тілом. Натискна штанга має бути яскравою та помітною.
Штанга нажимная

Деякі електромеханічні системи мають додаткову функцію тимчасового блокування антипаніки. Вона використовується в банках чи сховищах - там, де необхідно контролювати стан дверей та блокувати/деблокувати їх із пульта диспетчера. Ця функція також використовується у вхідних турнікетах з електромеханічним приводом: на пропускних вертушках, турнікетах-двоподах і триподах, тумбових турнікетах, які служать для впорядкованого руху людей в одному-двох напрямках.

Щоб не помилитися у виборі короткого огляду, недостатньо. Купити систему антипаніка з урахуванням особливостей вашого приміщення допоможуть технічні консультанти магазину «Фортер».

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram