Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Системи контролю доступу та обліку часу для малого підприємства. Частина 1

Новини та статті 04/06/2019

Системи контролю доступу та обліку часу: які вибрати для малого підприємства? - Частина 1

Навіть невелике підприємство, не кажучи вже про велике, потребує безпеки своїх співробітників, майна, а також важливої документації. Сучасний технічний ринок наповнений різними системами безпеки та контролю доступу на підприємства і будуть гарантом, що забезпечує безпеку, оскільки являють собою автоматизований комплекс перешкод - цілісність з апаратних та програмних пристроїв.

Для чого використовується обладнання СКУДу, основні елементи та принцип роботи

Основна функція систем СКУД – розмежований доступ на підприємство співробітників та облік їхнього робочого часу, що дає можливість власнику малого підприємства розуміти як краще організовувати внутрішню роботу підприємства.

На сьогоднішній день популярними місцями встановлення СКУД є:

 • бізнес центри та офісні приміщення
 • громадські та фінансові установи
 • логістичні та складські центри, що охороняються гаражні кооперативи, стоянки
 • освітні приміщення
 • малий, середній та великий бізнес

Можливості встановленого обладнання СКУД широкі. Це не тільки контроль доступу на Вашу територію, а й контроль обліку пересування та дій, які здійснює Ваш співробітник, робітник, автотранспорт, з'являється можливість зробити керування кількома процесами централізованим, а також можливість колаборації з іншими системами безпеки – відеоспостереження або сигналізація.

До основних елементів систем контролю та обліку належать:

 • контролер – «мозок» системи, основна функція дозволяти або блокувати доступ людини, яка прихилила ідентифікатор до зчитувача.
 • зчитувач – пристрій, що зчитує інформацію з ідентифікатора.
 • ідентифікатор – носій інформації про співробітника, який володіє ідентифікатором.
 • замок – запобіжний пристрій.
 • програмне забезпечення – не є обов'язковим елементом систем, але є основним у разі встановлення системи контролю на великому підприємстві

Робота СКУД заснована на зчитуванні інформації, порівнянні та «ухваленні рішення» про доступ або блокування доступу, іншими словами принцип роботи систем полягає в тому, що співробітник підносить ідентифікатор - картка або брелок, до зчитувача, контролер звіряє дані з базою даних, внесені в систему і за підсумком перевірки приймається рішення про блокування чи відкриття замка.

СКУД

СКУД на малому підприємстві

Чому для використання системи контролю доступу та обліку часу на малому підприємстві відмінно підійде автономна система з однією точкою проходу і де застосовується мережева система?

Мережева система доречна на підприємствах, де чисельність співробітників наближається до тисячі і під контролем має бути велика територія підприємства.

Автономна система виконує базові функції, компенсуються невисокою вартістю та не вимагають мережного підключення та підключення до ПК.

Достоїнствами автономної системи є:

 • простота пристроїв, установки та налаштування
 • фінансова доступність

СКУД - засіб технічної охорони, що вимагає постійних профілактичних оглядів, так як система включає в себе ряд технічних складових, схильних до зносу. Також потрібно проводити перевірку бази даних. Такі заходи профілактики допомагають уникнути проблем із контролером та зчитувачем.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram