Системи контролю та керування доступом: типові помилки монтажників
СКУД (система контролю доступом) – тип охоронної системи, для ефективного захисту приміщення від проникнення сторонніх осіб.
Системи СКУД встановлюють як на двері звичайної квартири (простий домофон) так і "вхідну групу" великого підприємства. Крім захисту від проникнення на територію, система контролю та управління доступом, є високоефективним автоматизованим способом обліку робочого часу та управління персоналом, що використовується для боротьби з запізнювальними та як допомога security підприємства.
Основні складові систем управління та контролю доступом:
-
Зчитувачі;
-
Контролери;
-
Домофони;
-
Електро-, електромагнітні-, електромеханічні- замки та клямки;
-
Турнікети;
-
Шлагбаум.
Також для розширення функціональності системи можна додати відеоспостереження, систему сигналізації, наприклад встановити по периметру ІЧ-бар'єри та камери. Залежно від компонування обладнання, можливо отримати систему керування доступом будь-якої складності та практично необмеженого функціоналу. Яка допоможе як захистити майно, а й допомогти начальнику ефективно управляти підприємством.
Однак, щоб система безвідмовно працювала і виконувала покладені на неї функції, потрібно дотримуватися правил установки і звертатися до організації, що спеціалізуються на установці систем безпеки.
Ми опитали наш технічний відділ і склали список, які бувають типові помилки при створенні системи керування доступом, які призводять до частих поломок та несправностей.
Сумісність обладнання
Для гарантованої та злагодженої роботи всіх компонентів системи, вибирайте контролер та зчитувач однієї торгової марки. Бажано вибирати ті бренди, які давно на ринку і зарекомендували себе як перевірені та надійні. Щоб у разі поломки контролера можна провести заміну, а не повністю міняти всю систему.
Електроживлення
Добросовісний монтажник систем безпеки повинен відразу подбати про працездатність системи - запитати систему від надійного джерела електрики та забезпечити резервне живлення. Не можна підключати систему керування доступом до розетки, таким чином ви суттєво полегшите завдання зловмиснику. Якщо у вас у приміщенні є протипожежна сигналізація потрібно розрахувати навантаження на електромережу, щоб у разі виникнення аварійної ситуації, все відпрацювало як слід. Для чого необхідно закласти потужніші блоки живлення на стадії проектування системи. Необхідно також передбачити резервне джерело живлення при зникненні електрики, бажано ємність акумулятора закладати із запасом.
Турнікети
Часто через незнання або для того, щоб заощадити кабель від зчитувача на турнікеті до контролера, монтажник встановлює турнікет поза увагою охоронця, цей підхід неправильний. Співробітник служби охорони повинен мати можливість повністю розглянути того, хто проходить через турнікет, щоб вчасно заблокувати прохід підозрілим особам.
Електромеханічні замки
Краще вибирати нормально відчинені замки, щоб уникнути блокування дверей при аварійних ситуаціях. Також бажано вибирати надійні замки перевірених виробників, виготовлені з нержавіючої сталі.
Дотримання температурного режиму та умов експлуатації
При установці зчитувачів необхідно дотримуватись температурного режиму та умов вологості для обладнання. Не варто використовувати біометричні зчитувачі в цехах, де люди працюють руками, на СТО, виробництві і т.д., від налиплих частинок жиру і пилу, оптичний датчик може засмічитися і швидко прийти в непридатність.
RS-485
Тут є пряме ціле зведення правил як правильно працювати з крученою парою:
-
Лінія для захисту від перешкод повинна бути виконана крученою парою, Ethernet 5 категорії, якщо прокладання кабелю здійснюється поза будівлею, необхідно використовувати кабель для вуличної установки.
-
Чи не тягнути кабель ближче електромереж 220/380 вольт ніж на 20 сантиметрів, щоб захистити систему від наведень. Перетинати силовий кабель кручений парою, тільки під прямим кутом.
-
Усі компоненти системи підключаються по черзі кабелем в одну лінію. Якщо більше 40 пристроїв, потрібно продумати як розбити на частини без шкоди функціональності.
-
Для вирівнювання різниці функціоналів, необхідно всі землі у контролерів зводити в одну "землю". На конверторі клема для підключення землі позначена літерою «G»
-
Є таке негласне правило, чим ближче контролер до зчитувача, тим краще працюватиме система, слід уникати подовження ліній зв'язку.
-
Перед встановленням мережевого СКУДу перевірте вміє програмне забезпечення прописувати мережеву адресу контролерам, якщо не вміє проведіть налаштування перед монтажем, таким чином заощадите час.
Як краще уникнути помилок під час встановлення СКУД?
Підсумки
Найчастіше клієнти звертаються до нашого сервісного центру, щоб виправити помилки монтажу. Ми рекомендуємо не економити на установці та звернутися до компаній, які надають весь комплекс послуг із встановлення систем управління та контролю доступом.