Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Системи контролю та управління доступом – запорука безпеки Вашої організації

Новини та статті 11/11/2015

Будь-яка організація, незалежно від форм власності, виду діяльності – це приміщення, інструменти, насамперед – люди. Фахівці, керівники, сервісний персонал. Рано чи пізно потрібно забезпечити повсюдний контролю над порядком, вірніше – упорядкованістю виробничими чи комерційними процесами у створенні. Для цього вже багато років ринком пропонується купити та встановити систему контролю та управління доступом.

Як саме вона допомагає діяльності фірми, компанії від найменшого формату до корпорації із розгалуженою мережею на кілька регіонів світу? Розглянемо, що є СКУД.

Система контролю та управління доступом є апаратно-програмним комплексом, призначеним для ідентифікації, і надалі, на основі її результатів, допуск або заборона допуску на підконтрольну територію відвідувача.

Типи існуючих СКУД:

  • локальна;
  • мережева.

У межах локальної можуть працювати один або кілька контролерів, які отримують інформацію з верифікаційних носіїв (пластикові карти тощо) за допомогою різного виду зчитувачів. Такі контролери можуть обмінюватися інформацією між собою, використовувати одну інформаційну базу даних про відвідувачів, можуть передавати навантаження один одному у разі виходу одного з них. Проте локальність їхнього використання визначена місцем установки. В його якості може бути окремо розташований контрольно-пропускний пункт, прохід до будівлі, проїзд на територію автостоянки або складську територію. Найбільш класичне уявлення локальної СКУД – домофонна система на вході до приватного домоволодіння.

Мережева є розгалужену структуру апаратних засобів (контролерів), з'єднаних між собою. На чолі структури можуть стояти кілька операторських пультів – комп'ютерів, в яких зберігаються дані про відвідувачів та сценарії їхнього допуску (тимчасові режими, дозволені та заборонені для відвідування та роботи зони).

Структура СКУД

СКУД можуть працювати з наступними пристроями, що несуть інформацію про відвідувача:

  • біометричні зчитувачі (відбиток пальця, сканер сітківки ока);

Биометрический считыватель СКУД

  • магнітні карти, карти зі штрих-кодом;
  • ключами із RFID (радіочастотною міткою).

У рамках розвинених систем контролю та управління доступом може працювати велика кількість кінцевого обладнання. Серед них – автоматичні шлагбауми, турнікети, приводи та електромеханічні дверні замки та клямки, шлюзи… У деяких випадках у СКУД інтегруються системи оповіщення або їх елементи – гучномовці тощо.

Щодо її функціональності. Насамперед цей вид систем безпеки проектується з основною метою – не допустити сторонніх на контрольовану територію. Також вона захищає сама себе від проникнення в керуючий інтерфейс, повідомляє оператор про спробу злому за умови наявності в ній охоронних елементів. В ужиток входить сервіс інтеграції в СКУД камер відеоспостереження, здатних дати оператору чітке зображення особи порушника і т.д.

Не можна не згадати про функціонал, який забезпечує інформацією службу персоналу компанії. Так, відділ кадрів може отримувати дані про:

  • часу приходу та догляду співробітника з території підприємства;
  • місце знаходження будь-якого співробітника;
  • проході на територію відвідувачів, їх цілі та час присутності.

Отримані дані можна передавати до бухгалтерських програм розрахунку заробітної плати. Вибрати СКУД можна на сторінках нашого інтернет-каталогу. Також можна придбати і її елементи, у тому числі з метою заміни та вдосконалення вже існуючих на Вашому підприємстві, а також якісне ПЗ, яке забезпечить стабільну роботу всієї системи, запобігатиме збоям та зменшить кількість технічних проблем.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram