Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Системи нічного водіння – основні критерії вибору

Новини та статті 06/01/2016

Управління легковим автомобілем, вантажівкою, будь-яким із видів спецтранспорту в сутінки або глибокої ночі – відповідальна справа через підвищену небезпеку. Ще більш небезпечним може бути поїздка в умовах сильного туману, дрібного дощу або повноцінної зливи, коли навіть двірники не справляються з потоками води, що ллє з неба.

Впоратися з такими складними факторами, як темрява, природні опади, обмежений огляд узбіччя через дерева або кущі допомагає система нічного водіння. Строго кажучи, слово «нічного» означає лише реалізацію початкового задуму створення цього комплексу устаткування. Насправді камера відеоспостереження з вбудованим інфрачервоним модулем призначена спочатку для роботи в темряві. Однак вона відмінно показала себе і в інших складних умовах експлуатації.

 

Можливості та принцип роботи

Втім, розглянемо те, як такі системи допомагають водіям. Видимість при звичайному освітленні ближнім світлом фар узбіччя та дорожнього полотна становить близько 40 м. Якщо використовується дальнє світло, то видима відстань, звісно, далі. Але при цьому виникає ефект засліплення водіїв зустрічної лінії руху, що ще більше збільшує рівень небезпеки ДТП на дорозі.

Системи нічного керування дозволяють ідентифікувати інших учасників дорожнього руху, перешкоди на відстані від 150 до 300 м незалежно від того, яка видимість дороги. У складі обладнання цього чудового рішення для водіїв:

  • камера відеоспостереження з ІЧ-підсвічуванням (опціонально);
  • ІЧ-прожектори, що встановлюються окремо від відеокамери;
  • дисплей, який надходить відеоінформація від камери як реального часу.

Автомобильная система ночного вождения

Вибір системи нічного водіння необхідно робити після того, як буде зрозумілий принцип її роботи. А він досить простий:

  1. Відеокамера, що працює в режимі тепловізора, встановлена в передній частині автомобіля (у бампера, за ґратами у радіатора), а також ІЧ-прожектора дозволяють отримувати відображене інфрачервоне відображення простору та об'єктів у ньому. Справа в тому, що інфрачервоне випромінювання характерне не тільки для живих об'єктів, але і для асфальту, дерев і т.д. Це дозволяє не користуватися звичайними джерелами освітлення.
  2. Відеосигнал від камери надходить на встановлений на торпедо транспортного засобу дисплей з високою роздільною здатністю (який може бути як чорно-білим, так і кольоровим). Чітке зображення водій бачить у будь-якому випадку, незважаючи навіть на швидкість руху автомобіля.

Система Night vision

 

Критерії вибору

На даний момент основні критерії вибору – це їхня застосовність для:

  • приватних автомобілів;
  • комерційних (промислових) транспортних засобів (МС);
  • спеціальних авто.

До перших відносять, звичайно ж, приватний легковий та вантажний транспорт. Включення системи провадиться за бажанням власника авто.

До другої групи потрапили авто, які задіяні у професійних перевезеннях у таких сферах, як будівництво, транспортування важких механізмів, комерційні перевезення товарів народного споживання, розвезення продуктів тощо.

До третьої групи можна віднести військові ТЗ, автомобільні силові відомства та прикордонну службу, аварійні служби (швидку медичну допомогу, пожежну тощо), залізничні локомотиви та ін.

Окремо варто зауважити, що багато автовиробників успішно працюють над створенням таких рішень під власною маркою. Так, на ринку можна купити систему нічного водіння Mercedes-Benz, Honda, Toyota, BMW та безлічі інших брендів, що однаково успішно працюють на авто різних марок.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram