Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Скануючі приймачі: їх групи та можливості

Новини та статті 18/01/2016

Як приклад радіоелектронного пристрою, що однаково успішно працює у забезпеченні безпеки бізнесу та у військовій справі, можна навести скануючий приймач.

Одні фахівці вважають його обов'язковим інструментом для забезпечення інформаційної безпеки ділових переговорів, конфіденційних даних. Дійсно, таким приймачам немає рівних у пошуку пристроїв, що знімають аудіо (в основному) і відеоінформацію, що передають потім її власнику-шпигуну по радіоканалу. Інші фахівці небезпідставно вважають це обладнання частиною системи радіоелектронної боротьби (РЕБ), що застосовується під час ведення бойових дій.

Завдяки визначенню наявності радіопередачі у певному частотному діапазоні, пристрій дає змогу ефективно знаходити шпигунські радіозакладки. Сучасний приймач, що сканує, здатний «розвинути» швидкість прослуховування радіоефіру в 100 кроків за секунду і вести реєстрацію знайдених сигналів у пам'яті.

Деякі моделі оснащуються блоком демодуляції, що дозволяє прослуховувати інформацію, що передається в ефірі. Типи модуляції, що визначається, - FM (частотна), WFM (широкочастотна), AM (амплітудна) та деякі інші.

 

Групи скануючих приймачів

Дані пристрої контролю ефіру розрізняються за двома основними групами:

- переносні (що носяться);

Портативный сканирующий приемник

- возимі (перевізні).

До групи пристроїв відносять приймачі, що володіють масою від 150 до 300 грам. Ці моделі виконані з метою прихованого носіння. Їх ознака – корпус, подібний за форматом стільникового телефону, та автономні джерела живлення.

Візьмі пристрої характеризуються вагою до 6,8 кг. Мінімальна відома вага представника цієї групи приймачів – 1,2 кг. Область застосування цієї групи обладнання, за практичних ідентичних робочих характеристик попередньої групи, - у кузові автомобіля (або іншого спеціалізованого транспортного засобу) або стаціонарно в приміщенні.

Можна згадати і про скануючі приймачі інших форматів – у вигляді блоків, що підключаються до комп'ютера (ПК), або навіть друкованих плат, що вставляються в системний блок ПК.

Компьютерный сканирующий приемник

 

Відмінний шлях підвищення ефективності приймача, що сканує, будь-якої з груп - використання його в «зв'язці» з комп'ютером.

 

Можливості скануючих приймачів

Придбати скануючий приймач можна для тих випадків, коли необхідно вести радіоконтроль у частотах від 100 кГц до 1,3 ГГц. Більш дорогі моделі «слухають» частоти до 2 ГГц. Кількість каналів пам'яті для реєстрації радіосигналів становить 100-1000 при відповідному діапазоні сканованих частот 50-1000 кГц.

Необхідно знати, що приймач, що сканує, не працює з цифровими сигналами мереж GSM, 3G і т.п. Проте така функція передбачена за умови підключення модуля детекції цифрових каналів передачі даних.

Можливості скануючих приймачів розширено за рахунок кількох режимів, в яких вони можуть працювати:

  • автоматичне сканування та реєстрація радіосигналів у заданому частотному діапазоні;
  • автоматичне сканування та реєстрація заданих (фіксованих) частот;
  • ручний режим.

Прикладні сценарії роботи при виявленні несанкціонованого радіосигналу:

  • припинення процесу сканування та надалі його відновлення – при активації оператором вручну;
  • зупинка сканування та подальше відновлення – після того, як виявлений сигнал пропав;
  • зупинка сканування для аналізу сигналу та відновлення автоматично після декількох секунд.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram