Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

СКУД для паркування: які переваги організації паркувальної системи?

Новини та статті 12/06/2016

Розшифровка СКУД – системи контролю та управління доступом. А по суті – це форпост, що стоїть на кордоні між громадською та приватною територією. Особливо яскравий приклад того, як апаратно-програмні засоби СКУД ефективно працюють - організація пропускної системи на паркуванні. Тут однаково реалізовані інтереси захисту великої кількості автотранспорту та комерційна вигода від часу його перебування на паркомісцях. При цьому СКУД абсолютно байдуже, скільки машин усередині контрольованої площі – 100, 200, 5000…

Ключовий елемент будь-якого СКУД – ідентифікатор. Це той елемент, який визначає можливість Вашого доступу на «закриту» шлагбаум територію. Піднісши ідентифікатор у вигляді ключа-таблетки (RFID-мітка), пластикової картки до зчитувача Ви отримуєте доступ на паркування. З такими ідентифікаторами можна організовувати прибудинкове паркування, коли водії-мешканці комплексу носять ключі на постійній основі.

Зовсім інша річ, коли паркування – комерційне. У такому разі як ідентифікатори використовуються квитки зі штрих-кодом. У ньому зашифровано інформацію про час заїзду. Після її «зняття» на виїзді програмне забезпечення СКУД прорахує час виїзду та видасть інформацію про вартість перебування транспорту на парковці. В даному випадку квитки - дешевий витратний матеріал, з дуже низькою собівартістю паперу та чорнила на друк штрих-кодів.

Отже, основні модулі СКУД – обладнання для паркувальної системи:

  • исполнительные устройства на въезде и выезде – шлагбаумы, светофоры, табло занятости паркомест, датчики проезда;
  • операторское место (расчетно-кассовая зона) или терминал со считывателем-сканером штрих-кодов, идентификаторов, приема денег, выдачи сдачи и чеков об оказании услуг;
  • сервер СКУД для парковки.

Повний набір всіх наведених елементів (зчитувачі та контролери, шлагбауми від ZKTeco, Iron Logic, IRS, Trinix, Кард Системс та ін.) можна придбати в інтернет-магазині Фортер.

Терминал контроля доступа ZKTeco SC-103

Схема роботи комерційної та приватної (або загальної для мешканців багатоквартирного будинку) паркування схожі. Автомобілі під'їжджають до шлагбауму, перед яким у районі дверей водія знаходиться термінал або операторський пульт, на якому встановлено зчитувач і датчик проїзду транспорту. Після піднесення до зчитувача ідентифікаційного ключа або отримання квитка із зазначенням часу прибуття, піднімається шлагбаум та мешканець чи гість, відвідувач може проїхати на паркомісце.

Проїзд може бути одноходовим (в один бік) або двоходовим (з другою смугою для виїзду), обладнання для паркувальної системи встановлюється на в'їзді та виїзді.

При виїзді з приватного паркування водій може не пред'являти ідентифікатор – датчики зареєструють проїзд авто (і напрямок його руху) та подати сигнал на підняття шлагбауму. Виїхати з комерційного паркування можна після пред'явлення квитка та розрахунку за час стоянки на ньому. Після чого за командою оператора шлагбаум піднімається та виїзд вільний.

СКУД - паркинг

Наведемо переваги застосування СКУД для паркування:

  • впорядковане розміщення автотранспорту біля. Немає переповнення, коли надлишки закривають проїзди на території. І є контроль вільних місць.
  • організовано облік транспортних засобів (налагоджено фінансовий контроль прибутку від паркування);
  • можливо реалізовувати будь-який режим доступу на паркування (зайнята/вільна у вихідні дні, заборонено проїзд «чужих» у певний годинник тощо);
  • реалізовано чітку політику поділу прав доступу не тільки на територію стоянки, а й навіть на різні її сектори (гостова зона, зона ремонту, автомийка тощо).

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram