ТБ лінії або телевізійні лінії, що це, навіщо це і де застосовується?
Рис.1 Дозвіл телевізійних ліній
Телевізійна розгортка не здатна передавати понад 625 об'єктів. Але камери можуть відрізнятися роздільною здатністю по горизонталі, як правило, це вказується в технічних характеристиках. На жаль, така роздільна здатність погано пристосована до сучасних CCD-камер.
Які фактори впливають на роздільну здатність камери:
- Число елементів матриці
При спостереженні смугастого зображення дискретна точкова структура матриці дає ефект «биття». Наприклад, якщо матриця горизонталі має 400 точок, то при наведенні на тестову таблицю, яка має 200 білих та 200 чорних ліній, можна побачити картинку із 400 ліній. Але, при зміщенні зображення на половину комірки матриці, буде видно, що половина білої та половина чорної лінії потрапляє на кожне вічко. Виходячи з цього стає зрозуміло, що камера здатна передавати 400 ліній, але в поганій якості. Існує думка, що в такому разі буде надійніше передавати число ліній, що не перевищує ¾ від кількості осередків. За такої чисельності можна отримати дозвіл 300 ТВЛ. Сьогодні подібний підхід ще не встановлений як стандарт. Саме тому виробники таких пристроїв можуть завищувати технічні показники своєї продукції з метою збільшення її вартості. Цей параметр відноситься не тільки до ПЗЗ-матриць на камерах, а й до багатьох інших цифрових приладів, наприклад: цифрових синхронізаторів, квадраторів, мультиплексорів і т.д. Вони також можуть обмежити загальний дозвіл систем відеоспостереження.
- Частота відеосигналу
Щоб передати сигнал 300 ТВЛ, смуга частот повинна бути не менше 2.75 МГц. У наші дні це не проблема. Завдяки потужним напівпровідниковим підсилювачам смуга пропускання збільшується в 1,5, а то і в 2 рази. Так що дозвіл обмежує лише дискретність ПЗЗ-матриць. Трапляється, коли ніякі сучасні електронні прилади не піднімають смугу пропускання вище 3.8 МГц. До таких випадків відноситься кольоровий аналоговий відеосигнал. Оскільки кольоровий сигнал передається на частоті приблизно 4.4 МГц, і стандарті PAL, йде примусове обмеження сигналу яскравості, смугою 3.8 МГц. Говорячи простими словами, стандарт є гребінчастим фільтром, для поділу сигналу яскравості і кольоровості, проте на реальному обладнанні стоїть простий фільтр нижніх частот. Виходячи з цього, виходить дозвіл близько 420 ТВЛ. Деякі розробники декларують на своїх кольорових камерах роздільну здатність 480 і більше. Але тільки замовчують, що реалізується в тому випадку, коли зняття сигналу йде з компонентного (RGB) або Y-C (S-VHS) виходу. У такому випадку сигнал кольоровості та яскравості передається від камери до монітора трьома (RGB) або двома Y-C окремими коаксіальними кабелями. При підборі обладнання потрібно враховувати, що решта обладнання (монітор, перемикачі, відеомагнітофони, мультиплексори) теж повинні мати входи і виходи типу RGB або (Y-C). В іншому випадку, один з проміжних елементів, що працює з композитним відеосигналом, обмежить смугу пропускання до 3.8 МГц і всі фінансові витрати витрачені на купівлю дорогих відеокамер будуть марні.