Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Тепловізор - історія, види та застосування

Новини та статті 18/08/2015

Тепловізори здобули свою популярність дуже давно, і нещодавно я також зацікавився цим пристроєм, про який мені розповідав ще мій дід. Такі пристрої здатні ідентифікувати будь-який об'єкт, при цьому відбувається контроль стану, а також температурного режиму при відсутності видимості.


Як з'явився перший тепловізор

Перші прилади з набором функціоналу, як у тепловізорів, з'явилися ще в 30-х роках минулого століття і могли інфрачервоне випромінювання робити електричний сигнал, а далі виводити отриманий імпульс на індикатор. Технології постійно розвивалися і вже до 60-х років з'явилася перша тепловізійна система, яка мала оптико-механічне сканування поля за допомогою обладнаного об'єктива. Такі пристрої в обслуговуванні були невибагливі, проте дуже повільні, тому спостереження за температурним режимом відбувалося не на належному рівні. Час минав, і з'явилися тепловізори Flir, зібрані за сучасною схемою, і здатні реально контролювати температуру.


Як працюють тепловізори?

Тепловізори поділяються за своїм типом на вимірювальні та наглядові. У другому випадку прилади, наприклад, тепловізори Flir, здатні передавати фотографії об'єкта в певній колірній шкалі навіть в умовах мороку або непрозорої оболонки. Тепловізори здатні показувати точне розподілення температури по всьому об'єкту, причому найбільш бюджетні моделі здатні працювати тільки при підключенні до ПК, ноутбука або на основі ПЗ, яке через інтерфейс передає користувачеві всі дані. Найбільш дорогими елементами в приладі є матриця та об'єктив, які займають близько 90% усієї вартості тепловізора.


Де використовуються тепловізори?

Сучасні пристрої можуть бути стаціонарними чи мобільними. При цьому стаціонарне обладнання третього покоління застосовується на виробництвах, де потрібно контролювати баланс температури від -40 до +2000 градусів. Прилад потребує регулярного азотного охолодження, а матриця виготовляється з напівпровідникових фотоприймачів.

Мобільні тепловізори застосовують у різних сферах, наприклад, в ЖКГ, де важливо визначити місце розриву теплотраси чи лінії з електричними передачами. Спектр застосування пристроїв дуже широкий - вони застосовуються у пожежній справі, на будівництві та інших сферах.

Купити тіловізори та тепловізійні камери за доступною ціною можна в інтернет-магазині Фортер. Наші менеджери із задоволенням проконсультують Вас та допоможуть підібрати потрібний.

Техспециалист

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram