Тепловізор – незамінний помічник у ремонті електроніки та електрообладнання
Елементна база електроніки - безліч транзисторів, тиристорів, опорів, інтегральних мікросхем ... одна з їх унікальних експлуатаційних характеристик - мікророзмір. Доріжки на платах вже давно обчислюють свої розміри у мікронах.
Відповідно і інструмент для обслуговування та ремонту пристроїв, побудованих на основі таких плат, має бути унікальним. Тепловізор для електроніки саме до таких і відноситься. Чому? Відповідь – тому, що вона дозволяє безконтактним методом визначити температуру у певній точці на платі, або перегрітий електронний мікроелемент. Дуже зручно дистанційно визначати температуру елементів електричних приладів та машин, що знаходяться під напругою. Або ж вони знаходяться на відстані, і відсутня можливість підібратися до них ближче.
Тепловізор для ремонту електрообладнання – дуже точний прилад, який чітко показує місце «пробою» в надрах пристрою. Легко можна зрозуміти, де і який радіоелемент потрібно замінити. При цьому контактним методом вимірювання температури вже практично ніде не обійтися. Або у випадку, коли обладнання перебуває в русі.
За своєю конструкцією тепловізор – це інфрачервона камера, здатна визначити рівень випромінювання тепла (температури) безконтактним методом. При цьому технічні характеристики, наприклад камери Flir i5 (відмінний тепловізор для ремонту!), яку можна придбати в інтернет-магазині Фортер, такі:
- температурна чутливість - менше 0,1 ° С;
- діапазон вимірюваної температури - 0-250 ° С;
- фокусна відстань 0,6 м;
- спектральний діапазон - 7,5-13 мкм,
- автономне харчування;
- вбудований кольоровий дисплей із 16 млн. кольорів, діагональ – 7,2 см.
Цей тепловізор для електроніки є мобільним варіантом, всю необхідну інформацію можна розглянути на вбудованому дисплеї. Місця для зберігання – як вбудована SD-карта, так і жорсткі диски комп'ютера.
Існують і стаціонарні ІЧ-камери, які застосовуються на виробництві радіоелектронного обладнання.
Як резюме відзначимо сферу застосування тепловізорів для ремонту:
- друковані плати та радіоелектронні елементи на них;
- електричні елементи та електричні машини.
З їхньою допомогою визначають:
- місця майбутньої поломки (у яких зростає температура перед остаточним виходом із ладу;
- місця неправильного паяння;
- місця неправильно підключеної полярності живлення чи ланцюга.