Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Типи скремблерів та методи перетворення мовного сигналу

Новини та статті 28/10/2015

Одними з важливих властивостей інформації є її повнота, точність, а найголовніше конфіденційність. Ми передаємо її нашим друзям, вони – колегам… Добре, якщо ми телефоном домовляємося про те, куди поїхати на вихідні, а якщо нам треба призначити важливу зустріч та обговорити, які теми на ній будуть висвітлені? Конкуренти не сплять, і можуть тримати Ваш телефон під контролем. Як можна його захистити? Відповідь: використовуючи спеціальний пристрій – скремблер.

Суть роботи цього антишпигунського пристрою – перехоплення аудіоінформації по телефонних лініях та радіоефірі (стільникової мережі) на контрольованому телефоні та подальша трансляція його співрозмовнику в зашифрованому вигляді. Насправді це виглядає так: скремблер встановлюється на телефон власника, і в звичайному стані є вимкненим. На початку розмови він приймає сигнали з мікрофона, шифрує їх у певний спосіб, потім передає абоненту-одержувачу. Отримані від співрозмовника сигнали проходять зворотну обробку, тільки передаються вже на динамік телефону власника.

Скремблер Guard
Чому рекомендують застосовувати скремблер, якщо, наприклад, у мережах GSM можливий криптозахист інформації? Тому що рівень захисту телефонних переговорів за допомогою даних пристроїв набагато вищий. Суттєвий недолік таких пристроїв – співрозмовники повинні мати сумісні пристрої, а вони є досить дорогими. Тому найбільша їхня ефективність – при постійному використанні, наприклад, – партнерами з бізнесу, керівниками та співробітниками однієї організації тощо.
 

Типи скремблер

Існує два основних типи цих пристроїв:

  • аналоговий;
  • цифровий.

 
Скремблер для смартфона

До перших відносять прості мовні скремблери, що працюють на базі таких технологій шифрування, як:

  • тимчасові, частотні та комбіновані перестановки окремих частин розмови;
  • частотно-часові перестановки окремих частин розмови.

Зазначимо, що аналогові скремблери поділяються на статичні (з постійною схемою кодування протягом усієї розмови) та динамічні (зі зміною методів шифрування під час розмови). Цей тип пристроїв найпоширеніший, проте «підростає» сегмент нових пристроїв – цифрових.

До цифрових відносять більш дорогі системи, що в своїй основі базуються на оцифровці звуку і передачі його в зашифрованому вигляді у вузькосмуговому або широкосмуговому частотному діапазоні. У разі цифрового скремблера фантазії розробників немає межі - використовуються різні методи шифрування, криптозахисту, в т.ч. псевдовипадкові послідовності і т.д.

 

Методи перетворення мовного сигналу

Наша розмова по телефону спеціалісти характеризують двома параметрами. Перший – це частотний спектр, у телефонному каналі передачі він лежить у межах від 300 Гц до 3400 Гц. Другий – це параметр поширення енергії по всьому гармонійному та шумовому спектру мови.

З урахуванням наведеного та будуються методи захисту передачі телефонної розмови:

  1. Інверсія спектра мови. Суть – високі та низькі частоти «змінюються» місцями. Застарілий спосіб, що легко «зламується».
  2. Поділ спектру на частотні смуги, подальша їхня перестановка між собою. При цьому в окремих шпальтах може бути застосована інверсія. Метод надійний, для його «зламування» необхідний дешифратор.
  3. Тимчасові перетворення. Тут виконується тимчасова перестановка відрізків розмови, усунення частотних смуг і зміна швидкості передачі сигналу.
  4. Додавання різних шумів у позамовних частотах. Комбінується із вже знайомою перестановкою смуг.
  5. Динамічна зміна несучої частоти передавача.

Купити скремблер для ведення секретних переговорів – достатній захід протидії шпигунським діям.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram