Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Турнікети - класифікація та вимоги

Новини та статті 24/06/2015

Я працював у приватній охоронній компанії. З нами часто укладають контракти на охорону офісних будівель, де потрібно фільтрувати відвідувачів. І щоразу наново доводиться пояснювати наймачеві, що зробити це набагато легше, якщо встановлено турнікет. Наступна серія мук починається, коли замовник відкриває для себе, що, виявляється, існує кілька видів турнікетів і мається, не знаючи, який саме вибрати. Щоб не повторювати це в тисячу раз черговому замовнику, вирішив викласти все, що знаю про це, і потім просто кидати йому посилання на статтю.

Так ось, цього простого, але ефективного пристрою майже сто років. Перший турнікет з'явився у США 1916 року. Нині на ринку є кілька моделей, що відрізняються як функціоналом, так і вартістю. Розповім коротко про кожного з них.

Трипод. Назва турнікету походить від того, що у нього три поперечини, що перегороджують вхід. Можуть монтуватись на стіні, стійці або тумбі. Випускаються із приводним або електромеханічним приводом. Це один із найдешевших турнікетів, що не робить його менш ефективним. Ми його радимо купувати для невеликих фірм та офісних центрів економ-класу.

Роторний. Відрізняються за висотою пристрою – в людський зріст або до пояса. Перший варіант встановлюється у дверях, другий – на прохідних. Поясний турнікет за бажання можна перестрибнути, тому якщо ви серйозно стурбовані несанкціонованим доступом, вибирайте ростовий. Роторні турнікети відрізняються кількістю лопат: від трьох до чотирьох. Перші створюють більше зручності для відвідувачів, другі гарантують, що за один оберт турнікету пройде лише одна людина.

Шлюзові. Різновид роторних із двома лопатями. При цьому охорона має можливість перевірити особу відвідувача, поки він знаходиться в шлюзі.

"Метро-турнікети". Працюють на основі інфрачервоних або оптичних датчиків, які запобігають входу з двох сторін при спробі перетнути лінію розмежування. Ми їх радимо ставити у будинках з високою прохідністю. Однак це досить дорогий варіант. Крім того, він вимагає більше місця для встановлення, ніж попередні варіанти.

Хвіртові або маятникові. Для встановлення цього типу турнікета необхідно дві тумби, як у випадку з метро-турнікетом. Прохід відвідувачам перегороджують дуги чи скляні площини. Спочатку вони можуть бути:

  • відкритими (спрацьовують при спробі пройти без належного доступу);
  • Закритими (відкриваються на вимогу).
 

Як не витратити зайвих грошей при покупці

  1. Тип турнікету має відповідати пропускній спроможності вашої будівлі;
  2. Вибираючи пристрій, зверніть на те, де він повинен працювати – у приміщенні або на вулиці;
  3. Бажана наявність «антипанічної» функції, коли у разі НП лопаті турнікету легко забираються, залишаючи прохід відкритим;
  4. Для напівростових турнікетів бажана система оповіщення при спробі перестрибнути або пролізти під пристроєм;
  5. При покупці віддавайте переваги тим пристроям, які постачаються з усіма необхідними комплектуючими;

Турнікет – лише частина системи контролю віддаленого доступу і обов'язково має бути в неї інтегрована.

Техспециалист

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram