Турнікети – виконавчі пристрої системи контролю доступу
Турнікети стали незамінні для управління потоком відвідувачів, які спрощують контроль прохідних на промислових підприємствах, в адміністративних установах, банках, вокзалах, аеропортах тощо. Поставили турнікет нещодавно й у нас у банку, де я працюю. Управління нашими турнікетами здійснює охоронець за допомогою ручного пульта, але мені доводилося й спостерігати роботу цих пристроїв у складі системи СКУД. У другому варіанті передача коду доступу на контролер відбувається шляхом піднесення електронного ідентифікатора до зчитувача, який встановлюється поруч із турнікетом. Контролер дозволяє або забороняє доступ власнику ідентифікатора, розблокувавши або заблокувавши турнікет.
Класифікація турнікетів
У нашій будівлі поставили триштангові турнікети (триподи) – найпоширеніший тип. Він відрізняється компактністю, невисокою вартістю, сучасним зовнішнім виглядом та можливістю встановлення у багатолюдних місцях. Його конструкція складається з трьох штанг, що обертаються на спеціальній головці та розташовані один до одного під кутом 120 градусів. При взаємодії один із трьох штанг завжди перегороджує прохід, якщо він не санкціонований охороною.
Вивчаючи інші види турнікетів, я дізнався ось що. Другий тип – турнікет-хвіртка, виконаний у вигляді дверцят, штанги або двостулкової хвіртки розстібного типу, яка при відкритті забезпечує оптимальну ширину проходу. Цей варіант підходить для об'єктів, де необхідно організувати вільний прохід в один бік та заборонити у зворотний, особливо там, де входи обладнані турнікетними триподами. Доступ може також відкриватися в обидві сторони.
Напівпрофільні роторні турнікети відрізняються більшим ступенем захисту, ніж триподи та хвіртки, що дозволяє встановлювати їх на об'єктах з особливими вимогами до безпеки. Конструкція турнікету досягає одного метра у висоту і має три чи чотири лопаті, закріплені на вертикальній осі.
У повнопрофільного роторного турнікета є три-, чотирилопатевий вертушка в людський зріст, що виключає несанкціонований прохід. Його положення фіксується замком, а керування здійснюється пультом або зчитувачем.
Найвищою пропускною здатністю має приводний турнікет. Його характеризує вандалозахищеність та тривалий термін експлуатації. Конструкція різноманітна, наприклад, невисокі дверцята, високі стулки, висувні стулки може бути постійно відкритим, або постійно закритим.
Оптичні – турнікети, що за конструкцією не перегороджують проходу і відносяться до попереджувальних. Простір контролюється вбудованими в дві та встановлені паралельно колони датчиками. Датчики спрацьовують за несанкціонованого проходу.
Турнікети можуть виконувати деякі додаткові функції, якщо на них встановлені лічильники проходу, прилади для звільнення проходу, індикатори стану, прилади ДУ, зчитувачі, різні датчики. Купити турнікет з будь-якими додатковими комплектуючими можна у нашому магазині. Ви отримаєте якісну консультацію від першокласних спеціалістів.