У подорож – з навігаційною карткою!
Далекий шлях у гори, поїздки абсолютно безживною пустелею, і навпаки – автомобільний чи пішохідний «серфінг» кам'яними джунглями, густонаселеними кварталами та безлюдними промисловими зонами світових мегаполісів потребує «помічників» - навігаційних карт.
Їх можна знайти в друкованому варіанті, та в електронному вигляді, що читаються на спеціальних пристроях – навігаторах. Звернімо увагу на останній наведений спосіб, оскільки саме він набуває все більшого поширення як у побуті, так і з комерційними цілями. Особливу привабливість ці дрібні геокомп'ютери мають ще й тому, що в них встановлений модуль GPS-зв'язку. Він дає змогу знайти своє точне місцезнаходження.
Придбати карту доріг, наприклад України, можна в нашому онлайн-каталозі Фортер. Однак необхідно чітко уявляти, для якого GPS-навігатора вона підійде. Справа в тому, що як і будь-який комп'ютеризований пристрій, він має свою операційну систему, програмні елементи прив'язки карти до пристрою. Чому так складно? Тому що кожен виробник геосистем задає об'єкти та відстані у власному кодуванні. Прокладання маршруту, наприклад, у пристроях Garmin або Navitel прораховується за різними формулами.
Окрему увагу потрібно приділити тому, який картографічний сервіс випустив карту, що розглядається Вами до покупки. В даний час на ринку присутні пропозиції від Навітел, Навлюкс, NAVTEQ, Google Maps та ін Різниця між ними в різній деталізації того чи іншого регіону земної кулі.
Потрібно розуміти, що існують різні її види, серед яких виділяються:
- морські;
- авіаційні;
- автомобільні (з варіаціями).
Морські також поділяються на підвиди - лоцманські, довідкові, спеціальні і т.д. Особливість даного виду картографічної продукції – неможливість витримати масштабування розмірів об'єктів (портових споруд тощо), проте витримується чітка пропорційність площ.
Аеронавігаційні – також унікальні у своєму роді. Авіація не знає політичних чи географічних кордонів, її робота характеризується переходом із «юрисдикції» одного диспетчерського центру під «юрисдикцію» другого, міжнародними угодами в галузі аеронавігації, іншими подібними обмеженнями та правилами. Користуються цим видом карток лише спеціально навчені професіонали, у тому числі з космічної галузі.
Розглянемо ближче автомобільний вид навігації. Підприємства картографії випускають свою продукцію у растровому (топографічні, супутникові) та векторному форматі. Водії використовують другий вид формату, оскільки він маршрутизується. Вони дають можливість прорахувати шлях до певної точки, оцінити час перебування у дорозі, швидкість руху, оцінити інші параметри геолокації. Одна з найцікавіших можливостей у навігаторі – оцінка відповідності руху Вашого авто вимогам правил дорожнього руху. Більш того, навігаційний GPS-пристрій видає рекомендації щодо траєкторії руху – вчасно попередить про необхідність зміни смуги руху, повороти, що забороняють знаки і т.д. Заздалегідь обраний у налаштуваннях приладу голос повідомить про прибуття до пункту призначення.
Часто в опціях сучасних GPS-навігаторів при встановлених «автомобільних» картах є можливість перемикання в пішохідний режим (і тут варто згадати про ще один унікальний пристрій - годинник з GPS, який послужить чудовим орієнтиром у незнайомій місцевості). У цьому випадку включається максимальна деталізація будинків, вулиць, іноді видно навіть доріжки між будинками.
Для любителів подорожувати "з вітерцем" ми пропонуємо точно продумані та адаптовані під даний вид транспорту мото GPS, а бігунам чудово підійдуть спортивні GPS, що відображають, наприклад, кількість спалених калорій або показники серцебиття.
Скористайтеся пропозиціями нашого онлайн-магазину та Ваші подорожі та поїздки стануть легкими!