Усміхніться, вас знімає прихована камера! Як виявити приховане відеоспостереження?
Рис.1 Як виявити приховане відеоспостереження
Виявлення такого спостереження можливе за допомогою кількох, відомих на сьогодні способів:
- Івикористовуючи індикатор поля, що визначає передавачі по радіоканалу;
- Оптичним способом за допомогою лазерного променя оптичного виявника, який відображається від прихованого об'єктива;
- Із застосуванням електромагнітного виявника.
Перший тип коштів досить поширений у країнах і є стандартні індикатори поля. Два інші методи варто розглянути хоча б з точки зору технологій, що застосовуються.
Рис.2 Виявник прихованих камер Bug Hunter Dvideo
Оптичний виявник діє завдяки ефекту світлоповернення. У всіх оптичних приладів міститься світлочутливий елемент, що відображає спрямовані на нього промені, тобто ніби відправляючи їх назад до джерела, в даному випадку – до виявника. Посилаючи зондуючий промінь у місце ймовірного знаходження камери, оператор побачить відблиск від світлочутливого елемента, якщо вона дійсно там знаходиться. Потрібно врахувати, що у полі зору оптичного виявника траплятимуться випромінювання та інших, присутніх у приміщенні, оптично елементів. Щоб уникнути цього, прилади обладнані системою відсіювання шумів.
Головна перевага даного способу полягає у можливості виявлення оптичних пристроїв будь-яких типів. Але з іншого боку, для оптичних виявників вже придумано протидію – світлофільтри, що відсівають світлові хвилі певної довжини.
Виявлення за допомогою електромагнітного виявника відбувається за таким принципом: обстеження електромагнітної обстановки, виявлення частот і порівняння їх із запрограмованими в пам'яті приладу. При цьому виявляч може застосовувати подвійний цикл верифікації, іноді і більше, якщо ділянка підозріла. Локалізація камери здійснюється відтворенням на дисплеї рівня випромінювання.
Рис.3 Виявник прихованих камер C-Hunter 935B
Дальність роботи таких приладів як електромагнітних виявників, так і оптичних становить кілька метрів. Для оптичних вона може змінюватися під впливом типу підсвічування, наявності підстроювання за діоптріями, якості зору користувача, типу приміщення, в якому ведеться пошук. Для електромагнітних приладів основним чинником у разі стає тип камери та її потужність її випромінювання.
Що ще важливо сказати на користь електромагнітних виявників - це здатність сканувати приміщення непомітно для оточуючих, оскільки мають світлову, звукову і вібрацію або обладнані антеною прихованого носіння, чого не скажеш про оптичні прилади. Швидкість пошуку також є сильною стороною електромагнітних пристроїв. Разом з тим, на відміну від електромагнітних, оптичні виявники здатні виявляти всі види камер, навіть якщо вони вимкнені.
Виходячи з вищевикладеного, стає зрозуміло, що, вибираючи вид виявника прихованої камери відеоспостереження, необхідно враховувати поставлені завдання.