Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Усміхніться, вас знімає прихована камера! Як виявити приховане відеоспостереження?

Думки експертів 22/12/2014

Рис.1 Як виявити приховане відеоспостереження

Виявлення такого спостереження можливе за допомогою кількох, відомих на сьогодні способів:

  • Івикористовуючи індикатор поля, що визначає передавачі по радіоканалу;
  • Оптичним способом за допомогою лазерного променя оптичного виявника, який відображається від прихованого об'єктива;
  • Із застосуванням електромагнітного виявника.

Перший тип коштів досить поширений у країнах і є стандартні індикатори поля. Два інші методи варто розглянути хоча б з точки зору технологій, що застосовуються.

Bug Hunter Dvideo обнаружитель скрытых камер

Рис.2 Виявник прихованих камер Bug Hunter Dvideo

Оптичний виявник діє завдяки ефекту світлоповернення. У всіх оптичних приладів міститься світлочутливий елемент, що відображає спрямовані на нього промені, тобто ніби відправляючи їх назад до джерела, в даному випадку – до виявника. Посилаючи зондуючий промінь у місце ймовірного знаходження камери, оператор побачить відблиск від світлочутливого елемента, якщо вона дійсно там знаходиться. Потрібно врахувати, що у полі зору оптичного виявника траплятимуться випромінювання та інших, присутніх у приміщенні, оптично елементів. Щоб уникнути цього, прилади обладнані системою відсіювання шумів.

Головна перевага даного способу полягає у можливості виявлення оптичних пристроїв будь-яких типів. Але з іншого боку, для оптичних виявників вже придумано протидію – світлофільтри, що відсівають світлові хвилі певної довжини.

Виявлення за допомогою електромагнітного виявника відбувається за таким принципом: обстеження електромагнітної обстановки, виявлення частот і порівняння їх із запрограмованими в пам'яті приладу. При цьому виявляч може застосовувати подвійний цикл верифікації, іноді і більше, якщо ділянка підозріла. Локалізація камери здійснюється відтворенням на дисплеї рівня випромінювання.

C-Hunter 935B обнаружитель скрытых камер

Рис.3 Виявник прихованих камер C-Hunter 935B

Дальність роботи таких приладів як електромагнітних виявників, так і оптичних становить кілька метрів. Для оптичних вона може змінюватися під впливом типу підсвічування, наявності підстроювання за діоптріями, якості зору користувача, типу приміщення, в якому ведеться пошук. Для електромагнітних приладів основним чинником у разі стає тип камери та її потужність її випромінювання.

Що ще важливо сказати на користь електромагнітних виявників - це здатність сканувати приміщення непомітно для оточуючих, оскільки мають світлову, звукову і вібрацію або обладнані антеною прихованого носіння, чого не скажеш про оптичні прилади. Швидкість пошуку також є сильною стороною електромагнітних пристроїв. Разом з тим, на відміну від електромагнітних, оптичні виявники здатні виявляти всі види камер, навіть якщо вони вимкнені.

Виходячи з вищевикладеного, стає зрозуміло, що, вибираючи вид виявника прихованої камери відеоспостереження, необхідно враховувати поставлені завдання.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram