Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Варіанти встановлення IP-відеокамер

Новини та статті 03/04/2015

Щодня все більше IP-камер різних виробників з'являється на ринку. Тому все частіше під час підключення постає питання: "А чи сумісна нова камера із системою відеоспостереження?". Будь-яка IP-камера – це мережний пристрій, який за допомогою програмного забезпечення необхідно підключити, налаштувати, а потім отримати аудіопотоки, відео та метадані відеоаналітики.

Підключити камеру до програмного забезпечення можна 3 способами: ONVIF/PSIA, RTSP, SDK. Розглянемо кожен спосіб докладніше.

 

Real Time Streaming Protocol (RTSP) – протокол, який описує передачу різної потокової інформації у реальному часі, передусім, відео та звуку. Головна перевага цього способу те, що можна підключити до програмного забезпечення практично будь-яку камеру, так як підтримка цього протоколу встановлена виробником.

 

Software Development Kit (SDK) – комплект засобів, з яких різні сторонні організації розробляють програмне забезпечення сумісне з товаром виробника. Фактично SDK це бібліотеки, описи, набори програм. Вони описують основні засади роботи з операційними системами, апаратними платформами, комп'ютерними системами.

 

Open Network Video Interface Forum (ONVIF). У 2008 році компаніями Axis Communications, Bosch Security та Sony розробили загальний стандарт для роботи з IP-камерами. Він дозволяє передавати аудіопотоки та відео, а також конфігурувати медіадані та мережеві, керувати поворотними камерами, змінювати та контролювати тривожні входи-виходи, отримувати всі дані від вбудованої відеоаналітики, знаходити автоматично камери в мережі.

Тоді ж у 2008 році Physical Security Interoperability Alliance представив іншу версію стандарту, на відміну від ONVIF, більш розширену. PSIA включає стандарти систем зберігання інформації та стандарти систем контролю доступу.

Більшість виробників використовують обидва стандарти: і PSIA, і ONVIF, даючи можливість споживачеві самому вибрати ПЗ, яке найкраще зможе виконати їх завдання.

 

Вибираємо спосіб підключення

Варіанти підключення камери залежать від розробника програмного забезпечення та виробника камери.

  • Камеру можна підключити за протоколом RTSP. Якщо вона не інтегрована до VMS. При цьому функціонал буде мінімальним.
  • Коли камера інтегрована за допомогою SDK, краще дізнатися у розробників VMS, який функціонал камери доступний з і чи буде він актуальний для цієї версії прошивки камери.
  • Якщо VMS і камера підтримують PSIA або ONVIF, швидше за все вони будуть працювати разом, але краще провести тестування перед інсталяцією проекту.

У результаті, незважаючи на появу в цій галузі стандартів, проблема сумісності обладнання так і не вирішена, вона просто перейшла до іншої площини. Для впевненості краще звернутися до розробників VMS – для тестування та уточнень.


 

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram