Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Вибір монокуляра – поради від інтернет-магазину «Фортер»

Новини та статті 25/02/2016

Монокуляр – один з різновидів бінокля, але більш компактної форми та вдвічі меншого розміру. У деяких випадках монокуляр більш доречний у використанні, оскільки полегшує навантаження для власника та заощаджує місце. Його застосовують у туристичних поїздках чи екскурсіях, іноді – на полюванні; окремий вигляд монокулярів – театральні – дуже зручні під час перегляду цікавих постановок.

Купівля монокуляра має виходити із двох основних параметрів: кратності та збільшення зображення. За цим критерієм монокуляри поділяються на три підвиди: з 2-4-кратним, 5-8-кратним та 10-22-кратним збільшенням, саме цей показник прямо впливає на вартість приладу. Найпопулярнішими серед користувачів є монокуляри із середньою кратністю, можливості яких дозволяють спостерігати за спортивними змаганнями, довкіллям у подорожах, а також використовувати на полюванні та рибалці. Монокуляри з високою кратністю збільшення більш обмежені щодо кута огляду і мають велику чутливість до рухів, через яку зображення тремтить, викликаючи незручність у спостереженні та втому очей.

Монокуляр Levenhuk

Багато сучасних моделей монокулярів оснащені регулятором кратності (зумом). Майбутньому користувачеві може бути цікава ця функція, оскільки вона значно підвищить зручність експлуатації приладу. Однак, якщо ви вважаєте, що постійна картинка буде якіснішою, краще віддати перевагу приладу з постійною кратністю.

Купуючи монокуляр, зверніть увагу на діаметр об'єктива, від якого залежить обмеження пристрою по освітленості та чіткість картинки. Варто зауважити, що чим більше діаметр об'єктива, тим більше і сам пристрій. Але великий діаметр дуже зручний для полювання, спостереження за природою, тваринами та птахами, оскільки пропускає більше світла. Мультипокриття лінзи об'єктива захищає його від відблисків, що дуже важливо при експлуатації монокуляра в денний час або в сильно освітленому приміщенні. Мульти-покриття зменшить напруженість очей і забезпечить більш чисту картинку.

Монокуляр - покрытие линз

Щоб у використанні пристрій охоплював необхідну ширину території та глибину різкості, а попросту кажучи, необхідний діапазон відстаней, що не змушує змінювати фокусування, при виборі конкретної моделі варто враховувати характеристики кута та поля зору.

Варто врахувати, що якісний монокуляр повинен мати високу герметичність і міцність, а також захист від проникнення води, пилу. Остання характеристика досягається при використанні гумового корпусу, а ризик запотівання монокуляра усувається при наповненні його газом: аргоном або азотом, що не накопичує водяну пару навіть при різких змінах температури. Ціна на моделі з такими характеристиками, відповідно, вища, ніж вартість простіших монокулярів. Орієнтація на перелічені параметри залежить від сфери використання: придбання приладу з метою підвищення зручності під час перегляду театральних вистав або змагань не вимагатиме жодного додаткового захисту від можливих зовнішніх впливів. На риболовлі або на полюванні вам знадобиться дійсно міцний монокуляр. Гравці в гольф оцінять монокуляри з вбудованими далекометрами, що дозволяють вимірювати відстань до необхідних об'єктів і більш точно розраховувати удари. Користувачам з поганим зором краще вибрати прилад із діоптричним регулюванням.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram