Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Вибір відеореєстратора

Новини та статті 09/12/2014

Рис.1 Відеореєстратор Covi Security FDR-9270FN


Кількість каналів відеореєстратора

Вибираючи відеореєстратор, важливо знати скільки каналів (простими словами кількість відеокамер) необхідно. Існують 4, 8, 16 – канальні відеореєстратори. Ще можна зустріти 9-ти канальні, у використанні вони будуть більш зручні, ніж 8-ми. На екрані 8 камер не вдасться красиво розмістити, а ось 9 – дуже просто, використовуючи режим мультиекрану 3х3. Дуже популярною моделлю 9-ти канального відеореєстратора є FUHOSAC-09.

На сьогоднішній день існують 32-канальні відеореєстратори, але їхня вартість досить висока. За такі гроші можна купити два 16 канальних, з такими ж характеристиками. При розміщенні 32 камер навіть взявши великий монітор, не вийде отримати хороше зображення. А ось використання двох 16-ти канальних апаратів підвищить надійність удвічі. Якщо один із реєстраторів вийде з ладу, то другий продовжуватиме працювати.

Ще хотілося б сказати про одноканальні відеореєстратори, бо про них частенько запитують, але, як правило, люди, які погано розуміються на системах відеоспостереження. Одноканальні відеореєстратори дуже складно знайти, тому коштують вони дорожче за чотири канальні. Люди думають, що ціна одноканального буде в 4 рази нижчою від 4-канального, так як не сильно розуміють у системах відеоспостереження, але і в маркетингу теж. Адже 8-канальник не дорожчий вдвічі 4-канального апарату.

Єдиний плюс одноканальника, це малі габарити (120х55х26). У ньому немає місця для жорсткого диска. Він може записувати лише на зовнішній USB-накопичувач або працювати як IP-сервер (передаючи інформацію по мережі).

Гибридный видеорегистратор Covi Security FDR-4443FH

Рис.2 Відеореєстратор гібридний модель Covi Security FDR-4443FH


Якість запису

Якість запису відеосигналу ділиться на три показники: роздільна здатність, швидкість запису (кількість кадрів на секунду) та метод компресії.

Сучасні системи відеоспостереження в основному використовують три методи стиснення:

  • MJPEG – це дуже старий формат запису зображення, що базується на методі покадрового відеостиснення. Цей формат дозволяє отримати запис високої якості, що потребує великого обсягу пам'яті для зберігання. Практично на всіх IP камерах передача йде двома потоками одночасно – MJPEG транслюється на монітор, а H.264 – передається по мережі або записується на диск.
  • MPEG4 – це новий формат, розрахований для стиснення потоку відеоінформації. У такому форматі записуються лише ключові кадри та інформація про зміну поточного кадру від попереднього. Саме тому відео, записане в такому форматі, займає набагато менше місця на жорсткому диску.
  • H.264 – цей стандарт є продовженням формату MPEG4 та має нові алгоритми обробки відеопотоку. Головною відмінністю можна назвати високу чіткість картинки і покращену кольоропередачу. Відеозапис, знятий у H.264, займатиме вдвічі менше місця, ніж його попередник.

На сьогоднішній день майже всі відеореєстратори, навіть бюджетні моделі ведуть запис у форматі H.264. Тому сучасні інженери та проектувальники систем відеоспостереження вже й не думають про старі формати запису.

Що стосується дозволу, що записується, то це дуже важливий параметр. При виборі відеореєстратора, на нього потрібно звертати особливу увагу, оскільки від цього залежатиме якість зображення, що отримується. Аналоговий сигнал у системі PAL може видати роздільну здатність 720х576 ТВЛ. Цей дозвіл отримав назву D1.

Але не варто робити поспішних висновків. Роздільна здатність запису зазвичай розглядається разом зі швидкістю запису. Деякі виробники в описі своїх приладів можуть спеціально ставити завищені технічні показники. Так, якщо в інструкції пишуть дозвіл D1, зі швидкістю запису до 25 к/с на кожен канал, це не означає, що при такій швидкості роздільна здатність буде максимальною. Швидше за все, з такою швидкістю записуватиметься відео з роздільною здатністю HD1 або CIF. Добросовісні виробники докладно розпишуть, за якої швидкості, який запис здійснюватиметься, щоб у покупця не виникало жодних питань.

Останнім часом на ринку можна зустріти багато 4-канальних відеореєстраторів, які можуть записати повний кадр зі швидкістю 25 к/с на кожен канал. Але варто зазначити, що на апаратах з низькою вартістю, швидше за все, йде інтерполяція зображення (штучне цифрове збільшення).

А зараз настав час розібрати питання, яке звучало на самому початку. Чи потрібно використовувати пристрої максимальної якості? Чи варто за це переплачувати? Якщо йдеться про кадровий дозвіл, то відповідь однозначно ТАК. А якщо відеореєстратор не здатний навіть записати повний кадр, то на нього взагалі не слід звертати увагу. Можна поставити бюджетні камери відеоспостереження та отримати дозвіл 320 на 240, але при цьому хорошої якості зображення чекати не варто.

Якщо брати швидкість запису, то твердження, «що вище, то краще» не завжди коректне. Звісно, зараз популярні реал-тайм реєстратори. Однак, спираючись на багаторічний досвід деяких фахівців у сфері відеоспостереження, можна сміливо зазначити, що швидкості 6 к/с у більшості випадків буде цілком достатньо. Звичайно якщо об'єкт, що охороняється, не казино, швидкісне шосе, каса в банку, або камери повинні працювати в якихось екстремальних умовах. В інших випадках 6-10 к/с цілком достатньо, щоб не упустити жодної фіксованої події. При цьому йде економія жорсткого диска, і обсяг архіву буде в 2-3 рази менше, що іноді відіграє ключову роль.

Зустрічаються також бюджетні моделі, у яких лише кілька камер записують у режимі реал-тайм. Наприклад, модель GF-DV0802, де всі канали пишуть у реал-таймі, але тільки два з них у роздільній здатності D1, а шість у CIF. Простими словами, дві найважливіші камери пишуть у максимальній якості, а решта в середньому.

Деякі моделі записують із меншою швидкістю, ніж відображається на моніторі, у цьому випадку в описі вказують два параметри – швидкість відображення та швидкість запису.

Видеорегистратор Covi Security FDR-4402NF

Рис.3 Відеореєстратор модель Covi Security FDR-4402NF


Функціонал

Функціонал є визначальним параметром у сучасних записувальних пристроях. При виборі відеореєстратора слід особливу увагу приділяти функціональним можливостям апарата.


Відеовихід

Усі пристрої мають один або кілька відеовиходів. Окрім аналогового виходу BNC є ще й цифровий VGA. Він дозволяє підключати стандартний комп'ютерний монітор. Більш дорогі моделі оснащені виходом HDMI, що дозволяє підключати дисплей з великою діагоналлю. Обов'язково треба сказати про наскрізні відеовходи та SPOT канали, що виводять зображення за конкретною подією.


Аудіовхід

Щоб записувати звук із мікрофона або телефону (через спеціальні адаптери), потрібен аудіовхід. Якщо така функція не потрібна, то не треба за неї переплачувати.


Інтерфейс

На всіх сучасних відеореєстраторах, навіть на найдешевших моделях є графічний інтерфейс та функція управління мишею. Якщо цього немає – це стара модель і її не варто купувати.


Мережа

Відеореєстратора без мережевої картки знайти вже практично не реально. Тож заощадити на цьому вже не вийде. А ось функціонал мережі може відрізнятись. Одні мають лише WEB інтерфейс, інші повнофункціонального CMS клієнта, що дозволяє об'єднати кілька реєстраторів в одну мережу, дає доступ окремим користувачам і передає інформацію на віддалений комп'ютер.


PTZ

Майже всі реєстратори можуть керувати поворотними камерами, але це не всім необхідно. Тому що такі камери бувають у кілька разів дорожчі за самого реєстратора, та й керувати за допомогою мишки досить важко. Найкраще для цього використовувати спеціальний джойстик та клавіатуру.


Підтримка 3G модему

Є моделі апаратів за допомогою USB 3G модему, наприклад, Giraff GF-DV0401. Таким чином, виходить бездротове з'єднання і не потрібно ламати голову, як краще протягнути кабель.


Підтримка DynamicDNS

Завдяки цій функції у провайдера не потрібно купувати статичну IP-адресу. Можна використовувати службу DynamicDNS і отримати доступ до рекордера мережі.


Тривожні входи та виходи

Є відеореєстратори з Alarm входами та виходами. Це дозволяє підключити до пристрою зовнішні охоронні та пожежні датчики та отримати з одного апарату універсальну систему безпеки.

Ось це, мабуть, найголовніше, на що потрібно звертати увагу, купуючи відеореєстратор системи відеоспостереження. Останнє, про що потрібно ще сказати, – це рівень технічної підтримки. Можна купити дешеве китайське «чудо» і потім самостійно усувати його помилки та лаги. Або взяти відеореєстратор від відомого бренду, що дає гарантію від виробника.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram