Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Вибираємо доводчик дверей: основні правила

Новини та статті 26/10/2015

Відчинені двері під'їзду, вдома – джерело психологічного дискомфорту, з яким людство бореться не перше століття. У ході такі прийоми як фразочка: «в трамваї народився?», і навіть стара «дідівська» розтягнута до знемоги пружина. Покоління 70-80-х років минулого століття пам'ятає ці «девайси», надійно прибиті комунальниками до фарбованих дверей під'їздів. З одного боку, вони не дозволяли залишитися двері відчиненими, а з іншого – були причиною гучної хлопки дверей, від яких і стіни будинку могли трястись.

З того часу пружинки передали естафету більш комфортним і технічно складним пристроям – доводчикам дверей. Недосконалості «прабатьків» залишилися в минулому, ринок наситився новинками різних конструкцій і призначень. Принцип дії доводчика простий - всередині його корпусу розміщується пружина (так-так, та сама «дідівська», але не від древнього металевого ліжка, а якісніша) і масляний амортизатор, який вчасно пригальмовує рух дверей, що закриваються.

Купити доводчик дверей пропонують велику кількість торгових майданчиків. Величезний діапазон цін та конструкцій цього обладнання може змусити розгубитися і досвідченого інженера. Але вирішити це завдання можна – достатньо слідувати кільком основним критеріям вибору.

Основне правило підбору доводчика дверей - він повинен чітко відповідати характеристикам дверей, частоті робочого циклу (відчинення/зачинення), умовам експлуатації (двері зовнішньої або внутрішньої установки).

 

Основні типи доводчиків

1. Верхні. Пристрій розміщується у верхній частині дверного отвору. Застосовується для роботи з дверима відносно невеликої ваги, виготовленими з легких металів, пластику, спеціального скла. Їх часто можна побачити у офісних приміщеннях, на дверях під'їздів житлових будинків тощо. Механізм такого доводчика може бути на базі зубчастого приводу або ковзного стрижня.
Верхние дверные доводчики
2. Нижні. Пристрої цього працюють з важкими дверима, яких ставляться металеві, броньовані. Область застосування – захищені приміщення банківських сховищ, складів.
Нижние дверные доводчики
3. Приховані. Встановлюються в місцях, де високі вимоги до дизайну приміщень. При зачинених дверях пристрій не видно.

Скрытые дверные доводчики


Класифікація дверних доводжувачів

Конструктори свого часу вирішили полегшити вибір споживача і розробили детальний класифікатор цих пристроїв. Критерії класності – вага та габаритні показники дверей. Підбір класу механізму, що закриває, - процес, що дозволяє точно підібрати його параметри стосовно Ваших дверей.

Існує 7 класів доводчиків дверей. Кожен клас відповідає вазі дверей – від 20 до 160 кг. Крок ваги – від 20 до 40 кг. При цьому ширина дверей – в діапазоні від 75 до 160 см.

Фахівці рекомендують при виборі дотримуватися принципу розумної достатності – не варто брати доводчик з надмірними характеристиками. Надійність пристрою буде та сама, а ось зусиль на відкриття дверей доведеться витрачати більше.

Зазначимо, що багато дорожчих моделей дверних доводчиків можуть змінювати характеристики швидкості руху. Наприклад, їх можна налаштувати так, що в кінцевій фазі закриття двері будуть прискорюватися для гарантування спрацьовування засувки або замка.

Також слід пам'ятати, що описувані пристрої – частина загальної системи безпеки, що допомагає не допустити всередину контрольованого периметра небажаних гостей. Вони також допомагають зберігати тепло у приміщенні тощо.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram