Вибираємо правильно стабілізатор напруги
Через велике навантаження в електромережі, у мене вдома постійно вибиває електрику. Задумався про покупку стабілізатора. Але як його вибрати? Спробую розібратися сам і допомогти вам у цьому питанні.
Вибираючи певну модель, звертайте увагу на потужність навантаження, що підключається. Краще щоб потужність стабілізатора дорівнювала або була трохи вище потужності приладів, для яких він купується. Підрахувавши потужність приладів, можна легко дізнатися, яку модель стабілізатора необхідно придбати.
Можна, звичайно, не займатися обчисленнями та купити максимально потужний стабілізатор. Але такі моделі дорого коштують. І навіщо витрачати зайві гроші на потужність, яка буде використана на 20%.
Які питання виникають під час вибору стабілізатора?
Визначитись з вибором остаточно, допоможуть відповіді на запитання.
Трифазний чи однофазний? Який стабілізатор напруги? За однофазної мережі таке питання не виникає. При трифазній мережі є варіанти. Якщо є хоч один трифазний споживач, краще встановлювати трифазний стабілізатор. Якщо споживачі лише однофазні, то можна купити три однофазні стабілізатори. Це дешевше. Також трифазні стабілізатори мають одну не дуже приємну особливість, при відключенні напруги на одній фазі пристрій відключається повністю. Якщо ж стоятимуть три стабілізатори, то відключиться лише один.
Що краще: поставити для кожного споживача окремий стабілізатор чи один для всіх?
Якщо захисту потребує лише певний прилад, то одного стабілізатора буде цілком достатньо. Для захисту максимальної кількості пристроїв можна встановити один загальний стабілізатор.
Яка потужність має бути у стабілізатора напруги?
Для правильного вибору потрібно порахувати суму потужностей всіх електроприладів, яким потрібна стабільна подача електроенергії. При підрахунку необхідно враховувати повну потужність електроприладу. Повна потужність складається з реактивної та активної потужності. Активна потужність вимірюється у ватах, повна – у вольт-амперах. Наприклад, якщо електроприлад має потужність 1 кВт, для його живлення необхідний стабілізатор потужністю 1 кВА.
Важливо! Як правило, електродвигуни мають пускові струми. У таких випадках потужність стабілізатора має у 3-5 разів перевищувати номінальну потужність споживача. Необхідно враховувати ще те, що заводи виробники радять використовувати стабілізатори, які мають 20-30% запас потужності.
У яких випадках його придбання може бути виправданим? Таке дороге придбання виправдовує себе на 100% у двох випадках. Якщо напруга в мережі дуже низька і без її стабілізації неможлива робота техніки. І якщо вартість електроніки перевищує вартість стабілізатора у кілька разів.
Ось і всі тонкощі вибору. Дотримуючись простих рекомендацій, Ви зможете вибрати хороший стабілізатор.