Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Вибираємо рацію для походу

Новини та статті 04/06/2015

Якщо ви збираєтеся з друзями в справжній туристичний похід, тоді ця стаття буде дуже доречною. Йтиметься про рацію. Дуже важлива та необхідна річ у поході. Якщо ви ще не вирушали в справжню туристичну подорож лісом на кілька днів, то одразу хочу попередити – мобільний телефон не підійде. Потрібна дійсно якісна та безперебійна техніка, яка у будь-який момент зможе з'єднати вас із табором чи іншою групою. А мобільний телефон, по-перше, може розрядитися, а по-друге, в тому місці, де ви знаходитесь, може бути відсутнім покриття для мобільного зв'язку. Саме тому для зв'язку й потрібна рація. Як її вибрати я розповім.

Перш ніж вирушити в похід, визначтеся з маршрутом. Більшість сучасних портативних рацій відрізняються одна від одної лише потужністю. А від потужності залежить радіус дії рації. Оцініть маршрут, визначте, на якій відстані від нього, знаходиться найближча точка зв'язку. Це може бути як проміжний табір, і інша група. А потім, враховуючи всі відстані та ландшафт місцевості, вибирайте конкретну модель рації, у якої радіус дії такий, який потрібний для вашого маршруту. Чому потрібно враховувати ландшафт місцевості? Тому що дія рації може суттєво знижуватися у горбистій місцевості.


Діапазон частот для похідних рацій

Для походу можна вибирати рації СВ-діапазону, так і рації, які можуть працювати в діапазоні LPD.

СВ-пристрої ідеально підійдуть для роботи у складнопересічених ділянках, горах, пагорбах. Вони забезпечують якісний зв'язок та тривалу роботу. А це дуже важливо за тривалих походів. Але їх недолік – це велика вага та громіздкість. Будь-який похід має на увазі перенесення великої кількості речей, а громіздка рація збільшує вагу і заважає грамотному розподілу.

Якщо у вас простий маршрут, то краще віддати перевагу рації LPD-діапазону. Вони легкі і мають досить простий пристрій. Рація LPD-діапазону не буде обтяжувати вас під час походу і забезпечить стабільним зв'язком.


Додаткові параметри рацій

У будь-якій рації, купити яку Ви вирішили б для походу, має бути кілька обов'язкових параметрів.

Вологонепроникний, а краще ще й протиударний корпус. Важко передбачити, які погодні умови вас спіткають. Але якщо не буде дощу, то ранковий туман теж може завдати шкоди пристрою.

Потужна акумуляторна батарея – один із найважливіших параметрів. В умовах тривалого та самостійного переходу, можливості підзарядити рацію може і не виявитися. А не дуже хочеться залишитись у невідомій місцевості без зв'язку із зовнішнім світом. Якщо Ви вирішили купити рацію, краще не економити на даному параметрі.

Найменша вага та габарити. Зрозуміло, що чим менше вага та обсяг рації, тим краще. Але в гонитві за компактністю треба звертати увагу і на інші характеристики рації. Зокрема, на потужність. А також не забувати і про маршрут, для якого купується рація. Додаткові можливості. Було б непогано, якби до рації можна було підключити гарнітуру, звільнивши цим руки.

Ось і всі тонкощі вибору.

Менеджер

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram