Вибираємо зовнішній жорсткий диск правильно
Друг попросив поради, який флеш-накопичувач йому краще купити, а то на попередніх трьох уже немає місця, я порадив йому придбати зовнішній жорсткий диск. Розповів, як обрати його правильно, тепер розповідаю і Вам.
Зовнішній жорсткий диск, простіше кажучи, накопичувач, необхідний довгострокового зберігання різних даних. Фактично це звичайний жорсткий диск. Він стоїть у всіх комп'ютерах та ноутбуках, тільки зовнішній поміщений у спеціальний контейнер. Він захищає його від вологи, пошкоджень, пилу.
При покупці звертаємо увагу на такі характеристики
Тип пам'яті, що використовується в конструкції накопичувача:
- SSD (solid-state drive) - у цьому накопичувачі в його конструкції немає рухомих частин. Відрізняється великою швидкістю читання та запису, низьким енергоспоживанням та стійкістю до впливів. Недолік – висока ціна та циклів перезапису обмежена кількість.
- HDD (hard/magnetic disk drive) – для більшості комп'ютерів є основним накопичувачем. У них невисока вартість, а їх недолік у частинах конструкції, що рухаються, тому вони чутливі до механічних впливів.
- SSHD (solid-state hybrid drive) - цей тип накопичувача поєднує в собі плюси обох технологій - відмінну швидкість SSD і велику ємність і прийнятну ціну HDD.
Розмір накопичувача:
- 2,5” – найпопулярніший розмір накопичувача. Він досить легкий та компактний. Для живлення можна використовувати звичайний або здвоєний USB-кабель або окремий роз'єм.
- 3,5” – розмір диска, що у ПК.
Можливі способи підключення до ПК:
- USB 2.0 – такий спосіб підключення забезпечує швидкість передачі 480 Мб/с. Це повільний стандарт, але найпоширеніший.
- Підключаючи накопичувач через USB 3.0, швидкість передачі буде 4,8 Гб/с.
- eSATA – швидкість передачі 3 Гб/с. Але такий роз'єм є не у всіх ноутбуках.
- FireWire – такий спосіб підключення є досить рідкісним, його швидкість 1,6 Гбіт/с.
- Tunderbolt – швидкість передачі 10 Гбіт/с. Але такими роз'ємами оснащені лише пристрої Apple.
- Wi-Fi – підключення без дротів, швидкість передачі обмежена Wi-Fi.
Корпус дисків. Під час вибору звертайте увагу на зовнішній вигляд, міцність конструкції, матеріал. Він має бути не тільки оригінальним та красивим, але й надійним.
Наявність програмного забезпечення. Деякі накопичувачі можуть бути в комплекті зі спеціальним програмним забезпеченням. Воно дозволяє зашифрувати дані на диску, тим самим забезпечуючи їм захист від третіх осіб. Також може використовуватись для створення резервних копій.
Що ще може бути. У деяких моделей корпус оснащений кнопкою резервного копіювання. Натиснувши на неї, важливі дані зберігаються у пам'яті диска.
Для правильного вибору цього буде достатньо.