Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Відеоаналітика «великих даних» – реальність найближчого майбутнього

Думки експертів 30/03/2015
З відеоаналітикою більшість користувачів систем відеоспостереження поки що не стикалися. У кращому разі вони щось чули або читали на цю тему. Але момент, коли з цим доведеться розумітися, вже не за горами. І чим потужніше обладнання для відеоспостереження у вас встановлено, тим він ближчий. Тому що аналітика відео – прямий наслідок проблеми великих даних. Вони характеризуються трьома основними показниками:
  1. Обсяг даних;
  2. Швидкість передачі даних;
  3. Різноманітність типів даних.
Навантаження на канали передачі постійно зростають. Це обумовлено як збільшенням дозволу відеокамер, підключених до мережі, так і зростанням попиту на дистанційний доступ до даних віддалених пристроїв. Один із найбільш перспективних методів зниження навантаження – інтелектуальна аналітика, яка дає можливість перетворити «сирі» дані на логічно оброблені, структурувати їх та зменшити обсяг.
Ми вже згадували дані опитувань, проведених дослідницьким центром Centre for Retail Research. З них, зокрема, випливає, що одним із головних мотивів переходу на мережеві технології є можливість використовувати відео з камер спостереження для управління робочими процесами. Про це заявили 27% опитаних, які займають середні та високі керівні посади. Ще близько 50% цікавить у цій технології можливість оптимізації розподілу покупців між касами та підрахунку відвідувачів.
Однак цим можливості відеоаналітики для рітейлерів не обмежуються. З їхньою допомогою також можна проаналізувати логіку поведінки споживача в торговій точці, зробити так звану «теплову карту», тобто провести кількісний та якісний аналіз покупців з урахуванням статевої та вікової градації тощо. Інтегруючи інформацію, отриману за допомогою систем відеоспостереження, до загального масиву даних, включаючи розцінки-конкурентів, аналіз руху міського транспорту, дані соцмереж, досвідчений бізнес-аналітик може зробити унікальні висновки, які дозволять магазинам на порядок збільшити товарообіг і залишити своїх конкурентів далеко позаду.

Оптимізація пропускної спроможності шляхом стиснення даних

Компресія відеофайлів передбачає позбавлення надлишкових елементів. Крім того, технології стиснення відеопотоку дають можливість оптимізувати пропускну здатність мережі і збільшити обсяг інформації, що передається і зберігається. З безлічі кодеків варто віддавати перевагу тому, що забезпечує максимальну якість відео, включаючи ступінь деталізації. При цьому не варто забувати про обмежувальний фактор - гранично допустиме навантаження на кодер і декодер під час обробки даних.

У більшості систем використовується кодек Н.264. Саме цей кодек дозволив значно збільшити ефективність всіх показників, яке використання стало природним результатом зростання потужностей використовуваних процесорів. Однак на даний час доцільність використання цього кодеку – під великим питанням. Він уже не справляється із потоками даних, які генерують відеокамери надвисокої чіткості. Тому зміну Н.264 потроху приходить ефективніший Н.265. До недоліків нового кодека можна віднести зростання навантаження процесор кодера і декодера. Незаперечним плюсом Н.265 можна назвати 50% зниження навантаження на пропускну здатність мереж або обсяги для зберігання відеоданих. На даний момент цей кодек не набув масового поширення, проте його активно використовують у камерах класу Hi-end. Найближчим часом обидва ці кодеки конкуруватимуть між собою. Не виключено, що ми побачимо появу відеокамер для охоронних систем, які будуть використовувати як Н.264, так і ефективніший, але витратний з точки зору потужностей Н.265.

Як би там не було, збільшення дозволу камер, інтегрованих у системи відеоспостереження, стимулюватиме розвиток суміжних технологій та послуг, які не мають прямого відношення до охорони приміщень та територій. Саме цей тренд переважатиме на ринку найближчим часом.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram