Відеоняня та радіоняня: особливості та відмінності
.jpg)
Думаю, що немає необхідності описувати, що таке відеоняня чи радіоняня. Для тих, хто ще не чув, опишу двома словами – ці пристрої призначаються для віддаленого спостереження за дітьми. Складаються з дитячого передавача та батьківського приймача. Дитячий передавач знаходиться поруч із дитиною, батьківський приймач у дорослого.
У випадку з радіонянею батько може тільки чути дитину, з відеонянею – завдяки камері в передавачі та приймачі, батько може бачити та чути дитину.
Особливості та відмінності відеоняні та радіоняні
Я докладніше зупинюся на їхніх особливостях та відмінностях.
Відеоняні та радіоняні можуть бути цифровими та аналоговими. Аналогові відео- радіоняні передають сигнал від передавача до приймача на певній частоті у чистому вигляді. Частоту можна регулювати. До недоліків аналогової технології можна віднести наявність перешкод, як шипіння. Цифрові відео-/радіоняни передають інформацію за допомогою кодованого сигналу. Отримуючи сигнал, приймач здійснює розкодування й у результаті відтворює чистий звук. Перешкоди повністю виключені.
Радіус дії обох аналогових пристроїв приблизно 100-200 метрів, але це якщо їх використовувати на відкритому просторі. У квартирі чи будинку, через стіни, радіус дії значно менший. У цифрових моделях таких недоліків немає, завдяки кодуванню сигналу.
Відео-/радіоняня можуть працювати як від батарей або акумуляторів, так і від мережі. Це дуже зручно. Коли Ви дома можна підключити пристрій до розетки. Можна не хвилюватися за те, що можете втратити зв'язок із пристроєм через розряджені батареї. А коли ви з дитиною на вулиці, то тут акумулятор дуже доречний.
Всі пристрої мають кілька способів оповіщення про наявність звуків у кімнаті дитини. Найпоширеніше – це голосове сповіщення, його недолік у тому, що якщо в кімнаті у батьків дуже галасливо можна не почути дитину. Таких проблем немає, якщо няня оснащена світловим оповіщенням. Аудіо оповіщення можна не почути, а от не побачити світлову індикацію складніше. Також є моделі із вібросигналом. Але найкраще вибирати пристрій із комплексним сигналом оповіщення. Коли в одному приймачі поєднується світлове та звукове сповіщення.
У відеонянь екран буває різних розмірів. Від 4 до 7 см. Найоптимальнішим є екран близько 6 см, при хорошій роздільній здатності можна переглянути найменші деталі. Деякі моделі мають функцію нічного бачення. Можна навіть уночі спостерігати за дитиною. Причому функцію включає сам пристрій.
Ще одна важлива особливість. Коли Ваша дитина навчиться повзати і ходити і зможе піти з поля зору няні, пристрій сповістить Вас про це.
Крім всього вище описаного пристрою мають багато різних і додаткових функцій: «зворотний зв'язок» з дитиною, індикація температури в дитячій кімнаті, дата і час, будильник, навушники, функція відтворення колискових, світломузика на стелі та ін.
Сподіваюся, що моя стаття допоможе Вам вибрати правильний помічник.
