Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Відеоспостереження на будівельному майданчику: підбір обладнання, монтаж та обслуговування

Новини та статті 14/01/2016

Як стверджують фахівці-професіонали відповідного профілю, камера відеоспостереження або відеореєстратор не затримають злодія, але вони з найвищою часткою ймовірності допоможуть його виявити. Але не слід зупинятися у визначенні можливостей систем охоронного телебачення (CCTV) лише кримінальними. Спостереження за технологічними процесами – також чудова підмога у роботі.

Великою мірою досягнення наведених цілей стосується й такого складного виробництва, як будівництво. Відеоспостереження на будівельному майданчику сьогодні зовсім не виглядає фантастичним проектом. Передбачено, що таке застосування обладнання CCTV вирішує такі завдання:

 • охорона будматеріалів, інструментів під час проведення робіт та після них;
 • відеозапис подій для подальших розглядів у разі недотримання правил охорони праці;
 • візуальний контроль проведення технологічних операцій, у тому числі і віддалений (через глобальну мережу) спеціалістами-проектувальниками, диспетчерами тощо;
 • спостереження за будівництвом будинку через Інтернет представниками замовника та інвесторами – майбутніми власниками квартир та приміщень, а також їх потенційними покупцями.

Як реалізувати систему охоронного телебачення на території будівництва? Інтернет-магазин Фортер пропонує придбати як готові комплекти відеоспостереження, так і поодинокі відеокамери та реєстратори. Консультанти магазину запропонують обладнання для побудови дротових та бездротових відеокомплексів, варіанти підключення їх до Інтернету тощо. В асортименті Фортер – відеообладнання перевірених трендів за доступною ціною – CoVi Security, Hikvision, ViDi Link, Geovision тощо.

Видеокамера уличная Hikvision

Відеоспостереження на будівництві – це досить динамічна система. Конфігурація будівельного майданчика стрімко змінюється – переносяться чи входять до «мертвої зони» побутівки тощо. Бездротове обладнання CCTV краще розміщувати у важкодоступних для вандалів та саботажників, а то й просто злодіїв, місцях:

 • стовпах освітлення, встановлених за периметром території будівництва;
 • що знаходяться поруч висотних будинках та конструкціях;

Видеонаблюдение на стройке

 • на будівельному крані;
 • на контрольно-пропускному пункті.

Чим вище розміщено «відеоклаз», тим більший сектор огляду його об'єктиву. Для якісної панорамної зйомки використовуються пристрої з високою роздільною здатністю та якісною матрицею. При розміщенні на баштовому крані рекомендується використовувати PTZ-камери, які можуть змінити область огляду та задіяти масштабування. Практика показує, що у такий спосіб можна контролювати територію близько 10 Га. У переліку загальних рекомендацій – купувати та встановлювати стаціонарні бездротові відеокамери з високим рівнем захисту від пилу та води (наприклад, класу IP65). Їхня додаткова перевага – простота та висока швидкість перестановки такої CCTV на інший об'єкт.

Серйозне питання – кому довірити встановлення системи відеоспостереження на будмайданчику? Оскільки інсталяція проводиться на висотах, то і виконувати її рекомендується підготовленим монтажникам-висотникам або промисловим альпіністам. Окрім розміщення відеокамер іноді необхідно змонтувати додаткове обладнання – захисні бокси, короби тощо. З таким обсягом робіт краще впораються професіонали.

Здавалося б, CCTV для будмайданчика побудовано, проведено його налаштування та запуск. Виникає питання обслуговування. Мається на увазі:

 • очищення оптики відеокамер;
 • очищення поверхні герметичних та термокожухів (зайвий бруд веде до перегріву);
 • тестування та заміна несправного відеообладнання, його ремонт;
 • налаштування параметрів, що «збилися», і т.д.

Ці роботи також варто довірити монтажникам систем безпеки, які мають досвід ведення висотних робіт та відповідні допуски.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram