Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Відеоспостереження стандарту AHD: принцип роботи та переваги

Новини та статті 26/10/2015

На певному етапі вибору обладнання систем охоронного телебачення до процесу підключається керівник, який підписує під платіжкою. І до його компетенції входить завдання поставити питання – а як «це все» можна зробити дешевшим? Питання особливо актуальне, коли в проекті позначено найсучасніші пристрої ССTV, які тільки може запропонувати ринок і які справді ідеально вирішують поставлені в технічному завданні питання.

Заходимо на друге коло цікавої вправи - підбору обладнання для організації системи відеоспостереження на підшефному об'єкті. І тут починаємо детальніше розглядати асортимент та технології систем відеоспостереження, які справді дозволять зменшити виділений бюджет. У зоні особливої уваги надається обладнання, в техпаспорті якого є абревіатура AHD.

Analog High Definition – розроблений у надрах відомої у професійних колах компанії Nextchip стандарт систем відеоспостереження, реєстрації та контролю. Розглянемо його ближче.

 

Як працює AHD

Будь-яка система охоронного телебачення складається з кількох основних типів устаткування. В тому числі:

 • відеокамери;
 • відеореєстратори;
 • лінії зв'язку та живлення.

Окремо можна згадати т.зв. «сервісні» пристрої – монітори (для відображення відеоінформації та налаштування роботи системи), повторювачі та підсилювачі відеосигналів тощо.

Всі перелічені типи елементів CCTV працюють у певних стандартах, що визначають спосіб передачі відео та його стиснення – аналоговий чи цифровий. Перший – традиційний. Останній – найбільш сучасний та технологічно гнучкий (обладнання легше у налаштуванні, ширший набір функцій, простіше масштабувати систему тощо), проте дещо дорожче.

Проводити реінжиніринг на базі аналогового обладнання все ще віддають перевагу великомасштабним проектам. Проте треба визнати, що «зближення» цінових діапазонів дедалі більше завойовує уми інженерів та фінансистів. Тим більше, коли є таке унікальне проміжне рішення як AHD системи відеоспостереження.


Система видеонаблюдения AHD

Справа в тому, що по суті AHD означає здатність обладнання працювати в мультистандартному режимі - одночасно з аналоговими та цифровими засобами отримання, передачі та фіксації відео.
 

Переваги AHD

Виходячи з принципу роботи пристроїв на базі описуваного стандарту, перелік його переваг вкрай широкий:

 • у складних масштабних проектах CCTV немає необхідності винаходити або закуповувати додаткове обладнання для поєднання відеоінформації у цифровому та аналоговому вигляді;
 • AHD-відеореєстратор однаково ефективно працює з підключеними до нього аналоговими, IP та AHD камерами відеоспостереження;

Схема AHD
 

 • передача відеосигналу може здійснюватися з однаковим успіхом по кручений парі і коаксіальному кабелю;
 • AHD-обладнання має такі можливості IP-систем (цифрових), як робота через інтернет, у хмарних сервісах і т.д.;
 • можна реалізовувати відеоаналітику за допомогою додаткового програмного забезпечення, пов'язаного з детекцією руху, визначення номерів автомобілів тощо;
 • висока чіткість зображення (HD 720p, Full HD 1080p);
 • простий монтаж та налаштування, можливість використовувати прокладені раніше комунікації на базі коаксіального кабелю;
 • кращі параметри перешкодозахищеності;
 • відсутні втрати, затримки відеокадрів (характерних IP-відео);

Качественное видео на системах AHD
 

 • AHD – відкритий стандарт, що означає можливість створювати обладнання на його базі різним виробникам, що зрештою позитивно позначається на конкуренції та вартості систем відеоспостереження.


Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram