Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Відеоспостереження своїми руками

Новини та статті 26/03/2019

Як зібрати систему відеоспостереження своїми руками

 У сучасних реаліях ми зустрічаємо камери відеоспостереження щодня – у магазинах, аптеках, банках, розважальних центрах, приватних дошкільних та шкільних закладах, дорогах, транспорті. Справді, на сьогоднішній день без систем відеоспостереження складно забезпечити абсолютну безпеку за своїм майном чи бізнесом, будь то квартира, приватна садиба, дача або комплексне підприємство. Вибір обладнання, проектування та монтаж систем відеоспостереження звичайно ж вимагає певних знань і навичок, але все ж таки самостійна установка відеоспостереження має місце.

Для того щоб встановити відеоспостереження самостійно, треба підібрати обладнання і створити докладний план розміщення. Продумана схема, правильний вибір кута огляду та висоти встановлення камер дозволить виключити утворення так званих «мертвих» зон.

Сучасні системи відеоспостереження

На сьогоднішній день на ринку систем відеоспостереження величезний вибір обладнання: аналогові або цифрові камери, дротового або бездротового типу передачі сигналу, для вуличного чи внутрішнього спостереження, крім окремих компонентів існують і готові комплекти систем відеоспостереження. Як правило, комплект складається з основних компонентів:

 • Відеореєстратор
 • Камера
 • Кабель

Всі необхідні аксесуари, у тому числі кріплення для самостійної установки, інструкція, блоки живлення також постачаються в комплекті. Переваги готових комплектів систем відеоспостереження - гарантія сумісності обладнання та простота монтажу (все необхідне вже в комплекті)

комплект видеонаблюдения

Сучасні системи відеоспостереження поділяються на кілька типів:

 • системи відеоспостереження з аналоговими або AHD камерами - оптимально підійдуть тому, кому важливим є сам факт ведення спостереження на контрольованому об'єкті.
 • цифрові IP системи - суттєво виграють у аналогових як зображення, але й стоять на порядок дорожче. Встановлювати та налаштовувати їх дуже просто.

  Етапи монтажу систем відеоспостереження:

 • встановлення камер відповідно до запланованої схеми
 • прокладання комунікацій (як проходитимуть кабелі від камер до рекордера)
 • коли комплект підключено і на моніторі з'явилося зображення з камер відеоспостереження – згідно з інструкцією, здійснюється налаштування камери та реєструючого пристрою.

  При встановленні систем відеоспостереження самостійно необхідно враховувати деякі фактори:

 1. Важливо правильно виміряти відстані від відеореєстратора до камери, в залежності від отриманих результатів використовувати необхідний тип кабелю, при цьому не перевищувати допустиму відстань передачі (для кожної моделі камери та кабелю він різний), також необхідно врахувати всі вигини, перепади висот та інше. При правильних розрахунках передача зображення буде чіткою та якісною.
 2. Важливо правильно підібрати спосіб зберігання інформації.
 3. Важливо не допустити нестачу харчування. Підключати камери та рекордер необхідно до окремих блоків живлення.

Бездротові системи відеоспостереження

Бездротові системи відеоспостереження мають величезний плюс та заощаджують час монтажу. Чому? Для встановлення немає необхідності прокладати кабель, тим більше якщо встановлювати систему відеоспостереження вирішено у приміщенні, де зроблено ремонт – не треба штробити стіни, руйнувати обробку. Однак варто врахувати, що бездротові системи відеоспостереження, що передають сигнал по WI-FI або на радіочастотах, дуже вразливі – висока ймовірність виходу з ладу через радіоперешкоди. Для встановлення бездротової системи відеоспостереження необхідно змонтувати камери у необхідні місця, підключити до джерела живлення, далі підключити до джерела живлення рекордер, до якого треба підключити домашній телевізор або простий монітор. Під час увімкнення відеореєстратора з'явиться зображення з камер. Весь потік відео з камер записується на жорсткий диск чи картку пам'яті.

беспроводное видеонаблюдение

Отже, встановити систему відеоспостереження своїми руками цілком можливе завдання. Вибір оптимальних місць для встановлення обладнання, правильний підбір компонентів системи відеоспостереження, а також їхнє грамотне підключення – запорука успішної роботи системи спостереження змонтованої своїми руками. Варіант підключення своїми руками доречний за необхідності захисту приватного будинку, дачі, квартири, у разі встановлення систем відеоспостереження на об'єктах великого комплексного підприємства складно буде обійтися власними силами, адже в такому разі необхідний великий досвід, а також знання технічних документацій, відповідно до яких виконується монтаж систем.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram