Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Відеоспостереження за будинком за допомогою 3G-камери

Новини та статті 11/01/2016

Про системи відеоспостереження написано багато і настільки докладно, що встановити їх під силу навіть дилетанту, який зовсім не розуміється на технічних подробицях обладнання. Помазавши на просторах Інтернету за заданою тематикою, цікавою нам видалася стаття газети «Сегодня» про те, як можна встановити відеоспостереження за будинком за допомогою 3G-відеокамери.

Що у матеріалі? Якщо коротко – наведено загальну характеристику 3G-відеокамер та викладено основи їх монтажу та роботи. Напевно, читачі чули або навіть зустрічалися з описом футуристичних, на перший погляд, пристроїв, які передають зображення подій, що відбуваються на цікавій території по Інтернету на смартфон. Така камера є цифровою, тобто. IP-відеокамерою з модулем передачі в 3G-мережах стільникових операторів. У списку «озброєнь» пристрою – програмна детекція руху, картка пам'яті (зазвичай microSD), мікрофон. Наведена у статті стартова ціна 3G-відеокамери справді починається від 250-300 у.о.

 

Зауваження до 3G-камер

В принципі, з описом системи відеоспостереження, реєстрації та контролю (CCTV) та умовами її функціонування варто погодитись. Проте є дещо «але» – де їх не буває, вірно? Давайте розглянемо:

 1. Така камера пропонується як рішення для забезпечення безпеки в умовах заміської нерухомості, на дачних ділянках. Інтернет перетворює відстань у сотні кілометрів за одну мить на екрані смартфона – з цим важко не погодитися. Але є обмеження щодо існування 3G-мережі в районі встановлення відеокамери. При цьому перспективи облаштування цього каналу передачі неясні, а контролювати майно необхідно вже вчора. Тому більш застосовна камера може бути у міській квартирі, офісі.
 2. Автор не торкнувся такого питання, як вандалізм щодо 3G відеокамери, встановленої зовні будинку. Влучний кидок каменем або палицею - і ось вже дорогий пристрій позбавлений живлення і знаходиться в руках "умільця". При певній вправності правопорушник може навіть не з'явитися в зоні огляду об'єктива, і його зображення не буде чітким, навіть якщо камера встигне його передати (незалежно від того, в якому режимі працює – постійного запису або спрацювання сигналу детектора руху, за розкладом).
 3. За бажання та фінансової можливості встановити можна і кілька таких відеокамер. Але знову ж таки, вартість проекту CCTV зростає в рази. За відсутності організації, що реагує на атаку злодіїв (поліції, охоронної компанії, сусіда зі рушницею), співробітники якої приїдуть протягом 10 хвилин (хоча б!) – втрата відеообладнання та майна стає незворотною.

Можна ще згадати реалії сьогоднішнього ринку – відносна складність вибору, велика кількість неякісного обладнання тощо.

 

Конкуруючі системи відеоспостереження

І тут хотілося б зупинитися трохи на іншому рішенні для забезпечення безпеки заміської нерухомості. Про нього згадано у статті, і ми розглянемо його детальніше. Його застосовність найбільш ефективна за таких умов:

 • віддалений доступ по GSM-каналах зв'язку, за можливості або в перспективі – 3G, 4G;

Видеонаблюдение удаленный доступ

 • віддалене керування відеокамерами (зміна сектора огляду поворотної камери, спрацювання за сигналом детектора, зміна розкладу тощо);
 • великий обсяг відеоархіву;
 • розширені функції для підключення світлозвукової сигналізації (включення прожекторів, сирен тощо);
 • немає дротового Інтернету, відсутність зони Wi-Fi від оператора чи сусідів;
 • відсутність можливості отримання статичної IP-адреси (для організації двостороннього зв'язку, наприклад);
 • обмежений бюджет.

Дане рішення включає кілька камер відеоспостереження, відеореєстратор з вбудованим або окремим модулем зв'язку. Як приклад можна навести навіть готовий комплект відеоспостереження, який у різній конфігурації обладнання можна купити в інтернет-магазині Forter. Плюси придбання та встановлення:

 • індивідуальний, «тонкий» підбір обладнання під Ваші потреби можливий за рахунок широкого спектру моделей пристроїв;
 • простота та швидкість налаштування, використання встановлених режимів;
 • при "перекритті" секторів огляду більшого, ніж у випадку з 3G кількістю відеокамер, - більш висока можливість розпізнавання вандалів-злодіїв;
 • навіть якщо встановлені вуличні камери будуть збиті (зруйновані), доступ до пристрою зберігання та передачі відео буде ускладнений - доведеться витратити час на прохід всередину будинку і пошук цифрового відеореєстратора;
 • збільшений обсяг інформації, що зберігається;
 • у рази менша вартість відеокамер (на випадок їхнього виходу з ладу, крадіжки) – і ця тенденція зберігатиметься;
 • відсутність втрат часу на пошук заміни пошкодженого обладнання;
 • вищі робочі характеристики відеокамер.

В останньому читач може переконатися сам, розглянувши пропоновані в Фортері бездротові комплекти відеоспостереження, представлені в розділі «Встанови сам». Не будемо далеко ходити - дивіться параметри двох вуличних камер, що входять до складу CoVi Security NVK-2003 Wi-Fi Mini Kit:

 • матриця OV CMOS 1,3 Мп;
 • канал передачі Wi-Fi;
 • потужне ІЧ-підсвічування (до 30 м), вкрай необхідне у темний час доби;
 • роздільна здатність відеозапису в 1280х720 пікселів і т.п.

Комплект видеонаблюдения NVK-2003

 

Додайте до цього потужний відеореєстратор з багатим набором функцій, порівняйте з вартістю та переліком можливостей 3G-камер. За ціни трохи більше 400 у.о. за цей комплект CCTV Ви отримаєте висококонкурентну систему.

Безумовно, при підборі обладнання потрібно врахувати сотню факторів, починаючи від наявності зони покриття стільниковим оператором, близькістю відділення поліції, встановлених добрих відносин з сусідами, що постійно проживають поруч, аж до характеристик місцевості. У будь-якому випадку - в онлайн-каталозі Фортер знайдеться повністю задовольняють Вас за якістю, функціональністю відеоспостереження, відеореєстратори, купити які можна за прийнятною ціною.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram