Види охоронних відеокамер: огляд
На сьогоднішній день важко уявити систему безпеки підприємства без системи відеоспостереження. Завдяки встановленню камер вирішується відразу кілька завдань:
- охорона території від протиправного проникнення;
- Контроль за цілісністю майна;
- Контроль за працівниками.
Завдяки стрімкому розвитку технологій вартість комплекту відеоспостереження стає дедалі доступнішою, а кількість функцій у сучасній камері відеоспостереження вражає уяву.
Але, існують основні параметри знаючи, які буде простіше визначиться вибором камер спостереження.
Місце встановлення
Найперший і ключовий параметр у виборі відеокамер, це місце встановлення, всередині або зовні приміщення. Вуличні відеокамери мають вологозахищений, як правило, металевий корпус, спеціальний козирок для захисту від вологи і широкий діапазон робочих температур. Зверніть увагу, якщо відеокамера буде встановлена в ангарі, де взимку може бути -20 градусів морозу і влітку +50 на сонці, краще зупинити свій вибір на вуличній відеокамері.
Форм Фактор корпусу
Риб'яче око, головна особливість конструкції даної камери полягає в ширококутному об'єктиві, з оглядом 180 або 360 градусів.
PTZ - роботизована відеокамера, напрямом якої можна керувати віддалено за допомогою підключеного пульта. Такі відеокамери встановлюють для спостереження за великою територією, у ptz відеокамері є функція патрулювання або контроль заданих точок.
Купольні - відеокамери, корпус яких виглядає як купол, призначені для установки на стелі або в кутку приміщення.
Циліндричні - класичний форм фактор відеокамери, що використовується для встановлення зовні приміщення, на стовпах, по периметру будівлі або огорожі.
Кубічні - компактні відеокамери, що використовуються для організації компактної та швидкої системи відеоспостереження. Як правило, корпус даної камери обладнаний мікрофоном і слотом для карти пам'яті.
Муляжі - це предмет, який має зовнішній вигляд камери відеоспостереження, використовується для того, щоб налякати зловмисника.
Технології відеоспостереження
- AHD (analog hight definition) - відкритий стандарт відеоспостереження, висока якість зображення, можливість передачі даних без втрат на далекі відстані, відстань між камерою і реєстратором може становити до 500 метрів. Стандарт є відкритим, багато виробників випускають камери з використанням цієї технології.
- Turbo HD - стандарт відеоспостереження, розроблений компанією Hikvision
- HDCVI має власний стандарт відеоспостереження від торгової марки Dahua.
- IP (мережеві відеокамери) - цифровий формат відеоспостереження, від класичних аналогових систем відрізняється тим, що інформація передається в оцифрованому вигляді через Інтернет. Даний тип систем має великі можливості щодо інтеграції та підключення відеоаналітики.
Кут огляду відеокамери
- Кут огляду один із найважливіших параметрів відеокамери, який безпосередньо пов'язаний із фокусною відстанню об'єктива. Для відеоспостереження за великою площею оптимальним вважається кут від 70 до 140 градусів
- Якщо відстань від об'єкта до камери становить 10 метрів, достатньо кута огляду 60°.
- Довгофокусний об'єктив із оглядом до 30° підходить для спостереження за об'єктами, що віддалені від пункту контролю на 20–70 м.
Якщо в роботі камери постійно доведеться змінювати кут огляду, то краще зупинити свій вибір на камері з роботизованим об'єктивом.
Як найкраще вибрати відеокамеру?
Зараз існує безліч камер відеоспостереження, і практично щомісяця випускаються нові моделі. Ринок безпеки зростає та динамічно розвивається. Для того щоб вибрати оптимальну відеокамеру, ми рекомендуємо звернутися до професіоналів. Менеджери інтернет-магазину Фортер із радістю підберуть обладнання для Вашої ідеальної системи відеоспостереження.