Види пристроїв встановлення/зняття для охоронних сигналізацій
Система охоронної сигналізації безперебійно працює завдяки роботі пристрою, який можна назвати її «серцем». Це приймально-контрольний прилад, який приймає та обробляє інформацію, отриману від різних елементів системи, «робить висновки» і «приймає рішення», включити сирену або дозволити доступ на об'єкт, що охороняється і т.п. При цьому невід'ємними складовими, що забезпечують зв'язок з приймально-контрольним приладом є пристрої постановки/зняття з охорони.
Основними факторами, що впливають на вибір пристрою постановки/зняття, є
- кількість користувачів системою сигналізації;
- частота застосування пристрою.
Розглянемо основні види пристроїв постановки/зняття з охорони
Клавіатура
Основна зручність, яка дає Вам використання клавіатури, – це можливість вибирати комфортний режим роботи та за необхідності швидко змінювати налаштування блоку керування. Таким чином, клавіатура не тільки передає приймально-контрольному приладу інформацію про включення/вимкнення сигналізації, а й сповіщає власника про будь-які неполадки та інші нестандартні ситуації, зафіксовані системою.
За способом передачі сигналу клавіатури поділяються на:
- дротові (встановлюються в доступних місцях для зручності користувачів);
- бездротові.
- релейні;
- інтерфейсні.
Особливості релейних клавіатур:
- Робота ґрунтується на принципі замикання/розмикання електричного реле. Відбувається це внаслідок набору певної комбінації цифр.
- Низька вартість.
- Практично 100% сумісність з будь-якими охоронними централями.
Особливості інтерфейсних клавіатур:
- Надсилають інформацію у закодованому вигляді на блок керування.
- Крім функції постановки/зняття, забезпечують можливість стеження станом пристроїв зв'язку, охоронних централей, зон і т.д.
- Сумісність лише з обмеженою групою охоронних централей (вибір яких досить широкий, тому зазвичай ця особливість не викликає у користувача незручностей).
За типом дисплея сучасні клавіатури поділяються на:
- світлодіодні (LED);
- рідкокристалічні (LCD).
LED-клавіатура є більш простою і надає користувачеві можливість отримувати лише основну інформацію.
LCD-клавіатура має складніші функції, розширене меню; є зручнішою у використанні, з її допомогою можна передавати текстові повідомлення.
Брелоки
Ці пристрої працюють у парі із приймачами. Найбільш поширені моделі брелок мають на корпусі 4 кнопки управління (для повної, часткової постановки об'єкта на охорону, для зняття з охорони, а також тривожна кнопка).
Особливості брелоків:
- ставить/знімає з охорони відразу весь об'єкт, а чи не окремі його зони;
- деякі моделі оснащені захистом від випадкових натискань (можливе блокування функціональних клавіш);
- дальність дії – до 100 м;
- працює від звичайної батареї;
- простота використання;
- стильність, надійність, компактність.
Електронні ключі (Touch Memory), електронні картки (Proximity)
- висока швидкість зчитування;
- невисока вартість;
- простота у використанні.
Іншими способами встановлення/зняття об'єкта з охорони можуть бути відправлення SMS-повідомлення, дзвінок з мобільного телефону.
У разі використання першої функції користувачеві надходить SMS-звіт про зміну режиму охорони сигналізації.
Що стосується другого способу, його можна застосовувати для:
- зміни режиму охорони без зняття трубки (гроші з рахунку не знімаються, причому у разі надходження дзвінків з «чужих» номерів сигналізація режим роботи не змінить, а просто скине виклик);
- виконання команд у вигляді встановлення телефонного зв'язку.
Декілька порад щодо вибору пристрою постановки/зняття з охорони:
- Зважайте, скільки разів на день планується знімати/ставити об'єкт під охорону та скільки буде користувачів системою сигналізації. Наприклад, для об'єкта, доступ до якого мають 3-4 і більше осіб (квартира, приватний будинок, склад тощо) нераціонально використовувати функцію надсилання SMS-повідомлень. Можна собі уявити, наскільки будуть відволікати повідомлення, які підтверджують протягом дня. Та й регулярне поповнення рахунку також почастішає. Водночас послуга SMS-повідомлення буде незамінною для власників заміського будинку, зняття/постановка під охорону якого відбувається нечасто.
- Не забувайте, що брелоки, а особливо електронні ключі та карти, схильні до частих втрат. Беріть їх із невеликим кількісним запасом. Крім того, щоб змінити коди, зазвичай доводиться прати з пам'яті центрального блоку старі. У такому випадку простіше у використанні все-таки клавіатура, яку легко перепрограмувати, але витратити час, щоб повідомити новий код всім користувачам, все ж таки доведеться.
- Якщо для Вас зручніші у використанні електронні ключі та карти, не забудьте, що в комплект системи сигналізації необхідно буде включити спеціальний модуль контролю доступу, який працює з такими типами пристроїв.
Компанія «Фортер» пропонує надійні (перевірено!) пристрої постановки/зняття з охорони та за вигідною ціною, які можуть суміщатися з будь-якою системою охоронної сигналізації. Все дуже зручно та доступно!