Виробники ехолотів для зимової та літньої риболовлі, порівняння, основні характеристики
Ехолот – дуже відомий пристрій для визначення ряду «підводних» параметрів – глибини водойми, конфігурації дна, наявності будь-яких сторонніх предметів під водою (затонулих суден, загублених під час шторму контейнерів та ін. вантажів тощо).
Це такі прилади, які широко представлені в онлайн-магазині Фортер – ехолоти Garmin. За доступною ціною Ви можете у Фортер придбати серію моделей цього виробника – Fishfinder, echo, echoMAP та ін. Основна відмінність зимового сонара від літнього – можливість працювати за знижених температур. Датчик зимового пристрою - флешера - можна занурювати під лід, інформація відображається онлайн. Літній сонар також можна використовувати взимку, але він показуватиме «картинку» того, що відбувається під водою із запізненням.
Як правило, виробники ехолотів компонують ці пристрої в один корпус («стаціонарні», для лову риби з човна) або в декілька окремий датчик-випромінювач і корпус приймача. У будь-якому випадку пристрій оснащують більшим або меншим екраном для відображення інформації про профіль дна, наявність риби за курсом. Випромінювання сонара, в тому числі і представлених в Фортер ехолотів Garmin, характеризується частотою радіосигналу (50-200 кГц, хоча є пристрої, робочі частоти яких належать діапазону 50-800 кГц) та кількістю променів (зазвичай у широкому продажу є 1-2-променеві пристрої). Важливою є також потужність радіосигналу – при 300 Вт сонар може дати достовірну інформацію про підводну обстановку на глибині понад 500 м.
Вибрати ехолот нескладно. Будь-який із виробників запропонує ряд пристроїв для зимової чи літньої риболовлі. Вже згаданий Garmin – якісне та довговічне в роботі обладнання. Також на ринку відомі моделі від Telebrend, Velexar, Аква, Дельфін, Weekender, Finger, Deeper, Elite, EOS, Condor, Adams, Aqua-Vu, Carpoboat, Fisher та ін.
Популярні моделі сонарів та фішфайндерів, звичайно ж, мають відмінності. Як приклад, Garmin (модель Echo 550C) характеризується:
- частотний діапазон 77-200 кгц;
- кут випромінювання 60-120 ° (вузький-широкий);
- кількість променів 2;
- середня-пікова потужність передавача 500-4000 Вт;
- розмір екрану 5';
- є можливість бокового пошуку.
Сонар Furuno FCV 587:
- частотний діапазон 50-200 кгц;
- кут випромінювання 45-60 ° (вузький-широкий);
- кількість променів 2;
- середня-пікова потужність передавача 600-5000 Вт;
- розмір екрану 8,4';
- відсутня можливість бокового пошуку.