Визначення необхідної кількості відеокамер на об'єкті
Способів підібрати та встановити камери на своєму об'єкті може бути декілька. Розрахунок системи відеоспостереження можна здійснити як за допомогою професійної команди розробників, так і за допомогою грамотних консультантів. Зрозуміло, що великомасштабний об'єкт із кількома сотнями камер та десятком відеореєстраторів потребує ретельного прорахунку та викладу «на папері». Однак і досить складні випадки заміської території та нерухомості можуть дозволити фахівці інтернет-магазину Forter.
Основне завдання при плануванні встановлення систем охоронного телебачення – розрахунок камер відеоспостереження. Від його результатів залежить, скільки відеокамер та відеореєстраторів буде встановлено у межах загальної системи.
Насамперед оцінюється сам об'єкт за масштабом та конфігурацією. Залежно від цього визначається тип обладнання:
- Камери вуличні або для встановлення усередині приміщень;
- Чи вестиметься зйомка вночі (тоді потрібні камери з інтегрованим ІЧ-підсвічуванням або зовнішні ІЧ-прожектори, звичайні лампи, світильники);
- Дротова або бездротова система буде використана;
- Чи потрібні роботизовані, високошвидкісні поворотні камери і т.д.
Приймається до уваги «стандартність» відеосистеми, тобто. можливість використовувати стандартний загальноприйнятий комплект систем відеоспостереження для дачі, квартири, будинку, офісу, магазину і т.д. на 1, 2, 3, 4, 6, 8 камер. З такими наборами на кшталт «зроби сам» Ви можете детальніше ознайомитись у каталозі Фортер – це комплекти з обладнанням виробництва CoVi Security та RCI.
Наступним етапом оцінюються ширина та довжина сектора огляду відеокамери. Якщо відстань велика, необхідно підбирати камеру з певною фокусною відстанню, щоб забезпечити належний рівень деталізації. В іншому випадку – необхідна буде встановлення додаткової камери, наприклад, спеціально для фіксації автомобільних номерів. Ширина сектора визначає кути огляду камер. Зазвичай вони становлять близько 67 ° по горизонталі. Тут необхідно продумати доцільність застосування керованих поворотних пристроїв.
Ще один етап розрахунку відеоспостереження – визначення та «закриття» мертвих зон. Це такі сектори огляду, які приховані елементами будівель чи конструкціями від об'єктива. Колони, паркани, динамічні об'єкти - будівельні механізми, що рухаються, важка техніка і т.п. В даному випадку доцільною буде установка декількох відеокамер, з різних точок, що отримують візуальний доступ до однієї точки на території.
При розрахунку систем відеоспостереження застосовуються знання про режим роботи об'єкта – цілодобовий, з перервами на обід, закритий на ніч і т.д. У цьому випадку може застосовуватися зміщення бездротових відеокамер тимчасово. Такий спосіб застосовується дуже рідко, т.к. Для отримання якісного відео та надійного бездротового зв'язку рекомендується закріплювати пристрій на нерухомій поверхні.
Застосування принципу розумної достатності – обов'язкова умова для розрахунку відеоспостереження. Зайва кількість відеокамер призводить до перевантаження жорстких дисків на реєстраторі, «замилює» око оператора однаковими сюжетами з тих самих територій. Приклад такого надміру – коли камери «бачать» один одного.
Загалом потрібно зробити висновок, що кількість камер визначається вартістю проекту відеоспостереження та кількістю важливих секторів – воротами, дверима, точками важливих комерційних чи виробничих процесів тощо.