Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Вразливості камер відеоспостереження

Новини та статті 16/07/2019

У цій статті ми розглянемо вразливості камер відеоспостереження, розберемо основні помилки в установці та підборі обладнання, дамо кілька простих порад, як захистити свою систему відеоспостереження від злому.

Ви вже пройшли весь шлях від усвідомлення необхідності встановлення камер відеоспостереження до монтажу обладнання. Камери встановлені, відеореєстратор записує відео і навіть на телефоні налаштований віддалений перегляд, начебто все гаразд, проблем більше немає. Так проблем немає, але є кілька секретів для того, щоб зробити систему відеоспостереження більш досконалою і захистити вас і вашу особисту інформацію від зловмисників.

Типи вразливостей камер відеоспостереження

  • Відеокамера як і будь-який інший електронний пристрій, можна вивести з ладу двома способами: фізичний вплив або зламування через програмне забезпечення. Як захистити камеру від впливу грубої сили:

  • Для монтажу циліндричної камери, є правило встановлювати камеру на висоті вище за людський зріст плюс 1 метр, щоб зловмисник не зміг збити камеру палицею. Якщо у вас місце монтажу ближче до землі, виберіть камеру в купольному корпусі.

  • Встановлення камер на ділянках, що переглядаються, вибирайте для монтажу такі місця установки, щоб камеру не могли вкрасти.

  • Перевіряє технічну справність обладнання. Спеціалісти компанії Фортер рекомендують після монтажу системи відеоспостереження, встановити віддалений перегляд і регулярно, бажано щодня, заходити на камеру та контролювати працездатність. Все обладнання представлене в нашому інтернет-магазині пройшло кілька ступенів перевірки та має гарантію від виробника. Але в камеру можуть кинути каменем, м'ячем, від сильного вітру, може впасти гілка, від цього ніхто не застрахований, згодом може розгерметизуватися корпус камери і замість чіткої картинки ви побачите "молоко". У разі виявлення несправності, рекомендуємо усунути найближчим часом.

уязвимости камер видеонаблюдения

 

Зламування камер через програмну частину

Багато користувачів вважають, що вебкамера комп'ютера та ip (мережева) камера це одне і теж, але це не так. Щоб отримати доступ до камери комп'ютера, потрібно зламати сам комп'ютер. Мережева камера, має власний IP адресу і щоб перехопити картинку з камери, досить ввести IP адресу пристрою в рядок браузера. Але, є і відмінна новина, необхідно щоб зловмисник точно знав ip адресу пристрою, виробника і модель камери, через який браузер можна зайти на пристрій. Ця вразливість вирішується встановленням пароля на обладнання, при цьому ми рекомендуємо змінити дефолтний пароль (той, що йде за замовчуванням), на надійну комбінацію з цифр та літер. Також виробники, які часто залишають сервісні коди, для обслуговування системи, ці дані не вказані в інструкції, але легко гуглиться на спеціалізованих форумах, теж рекомендуємо відключати або змінювати дані паролі. Важливо, при зміні коду доступу запишіть і покладіть у надійне місце, т.к. ви не будете використовувати цей пароль часто, велика ймовірність його забути.

Зламування камер через спеціальні програми, ми не будемо тут вказувати їх назви, при необхідності ви з легкістю знайдете ці програми в інтернеті. Відомі виробники обладнання систем безпеки, відстежують уразливості та розробляють спеціальні патчі, для оновлення систем. Тому фахівці інтернет магазину Фортер рекомендують не тільки протирати пил з камер, а й оновлювати програмне забезпечення системи.

Власникам бізнесу ми ще радимо не забувати змінювати паролі після того, як звільнився співробітник, який мав доступ до відеоспостереження. Інакше за несприятливого результату, ваше особисте може стати громадським і залитим на youtube.

Підрезюмуємо, що необхідно щоб захистити свою систему відеоспостереження:

  1. Встановлення камер на достатній висоті;

  2. Регулярна перевірка справності роботи;

  3. Своєчасне технічне обслуговування обладнання;

  4. При монтажі системи відеоспостереження змінити всі паролі за промовчанням на нові. Нові паролі зберегти в надійному місці.

  5. При зміні співробітника, який обслуговував систему відеоспостереження, змінювати коди доступу.

За допомогою цих простих кроків ви можете бути впевнені в збереженні інформації з камер відеоспостереження. Якщо у вас залишилися питання, ви можете звернутися до служби технічної підтримки інтернет-магазину Forter.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram