Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Все, що необхідно знати, про системи контролю та управління доступом

Думки експертів 19/02/2015

Рис.1 Все про системи контролю та управління доступом.
СКУД застосовують для:

  • Забезпечення захисту певної території від несанкціонованого (говорячи простіше небажаного, незапланованого) чи незаконного проникнення.
  • Спрощення процесу контролю пересування співробітників/транспорту територією підприємства, установи тощо.
  • Оптимізації роботи співробітників компанії (зокрема охоронного відділу).
  • Модернізація зовнішнього вигляду прохідних (установка сучасних турнікетів, наприклад, значно покращить зовнішній вигляд пункту контролю та «зіграє на руку» в підйомі репутації Вашої організації).


Як працює і з чого складається СКУД

Комплексна робота системи виглядає так:

Зчитувач отримує та обробляє інформацію, що міститься на Пристрої Ідентифікації (Ідентифікатор). Отримана інформація надходить контролеру, який одразу ж визначає, чи має об'єкт із цим ідентифікатором право перетнути пункт контролю. Відповідно, об'єкт отримує право проникнення територію чи відмова у ньому.

При використанні в СКУД функції обліку робочого часу отримана інформація вноситься до спеціальної бази даних. Така можливість дуже корисна під час проведення службових розслідувань, створення звітів щодо дисципліни праці.
Отже, стандартна СКУД складається з:

  • ідентифікатора користувача (свого роду ключ, що дозволяє користувачеві перетнути пункт контролю);
  • зчитувача інформації (пристрій, що передає код із ключа контролеру);
  • контролера (порівняє введений код з кодами з бази та приймає рішення про пропуск/відмову в пропуску);
  • виконавчого устрою (шлагбаум, ворота, шлюзова кабіна, турнікет, замок).

Считыватель U-Prox mini
Зчитувач U-Prox mini


Види СКУД

Автономні системи. Як правило, такі системи встановлюються на теренах невеликих підприємств. Система використовується контролю доступу, переважно його обмеження, в окреме приміщення (можливо – кілька). Механізм дії автономної СКУД не передбачає підключення до системного комп'ютера. Автономний контролер зберігає базу ідентифікаторів (електронний ключ, радіобрелок, контактна/безконтактна карта) та керує іншими елементами контролю. Функцію виконавчого пристрою в цьому випадку виконує електронний замок або клямка. Таким чином, робота автономної СКУД забезпечується контролером, виконавчим пристроєм, зчитувачем, програматором та джерелом живлення. Автономна система не забезпечує функцію обліку та збору даних.

Мережеві системи. Їх застосовують на великих підприємствах, об'єктах із великою кількістю співробітників (зазвичай – понад 1000 осіб). Як правило, монтаж таких СКУД здійснюють на прохідних, де шлюзи та турнікети виконують функцію виконавчих пристроїв. Можливість використання дистанційних зчитувачів у рази збільшує пропускну спроможність прохідної.

Мережева СКУД складніша, порівняно з автономною, і її вартість, відповідно, вища. На відміну від автономної системи, мережна дозволяє створювати загальний центр управління, який збирає та зберігає інформацію, веде облік робочого часу.


Як вибрати СКУД

Непрофесіоналу, мабуть, досить складно буде орієнтуватися в тому асортименті систем контролю та управління доступом, які сьогодні пропонує ринок безпеки, що стрімко розвивається. І це саме той випадок, коли Вам може здатися, що багато не завжди зручно. Набагато простіше було б зайти на сторінку товару та одразу його замовити. Але повірте, що можливості вибору не потрібно уникати. Навпаки, різноманітність СКУД дозволяє підібрати саме ту систему, яка задовольнить усім Вашим вимогам та цілям.
Таким чином, для початку необхідно все-таки вирішити для себе:

- навіщо Ви плануєте використовувати систему контролю та управління доступом (бажаєте встановити її для охорони свого заміського будинку, супермаркету чи великого промислового підприємства);
- виходячи з мети та завдань, підібрати СКУД – автономну або мережеву.

Важливими критеріями вибору СКУД є:

  • Надійність системи. Звичайно, Ви хочете бути впевненими, що обрана СКУД гідно виконає покладену на неї місію – охорону та контроль процесів на об'єкті. Тому обов'язково звертайте увагу на такі експлуатаційні характеристики системи, як
- рівень схильності до перепадів температур,
- здатність без збоїв працювати в холод та/або спеку,
- швидкодія (залежить від потужності центрального процесора),
- стійкість до збоїв подачі електроенергії тощо.
  • Функціональність. З урахуванням великого діапазону можливостей сучасних СКУД, Ви обираєте систему, що відповідає конкретним потребам. Враховуємо:
- кількісну пропускну здатність (до 1000 чол., Від 1000 до 10 000 чол., Понад 10 000 чол.).
- Здатність підтримувати (інтегруватися) інші пристрої. Так СКУД може поєднуватися із системою відеоспостереження, пожежної чи охоронної сигналізації.
- можливість підтримки Smart-карт та доступу до ПК тощо.
  • Вартість. Рамки бюджету, як відомо, існують, і лише фінанси обмежують абсолютно необмежені можливості сучасних технологій. Але при цьому подумайте: чи варто економити на безпеці. Не забувайте: термін служби СКУД – від 10 до 20 років. За цей період система, а точніше користь від неї, явно окупить вартість СКУД.

Считыватель U-Prox Key Pad
Рис.3 Зчитувач U-Prox Key Pad

Розпочавши роботу із системою контролю та управління доступом, не варто забувати про важливість проведення своєчасної діагностики пристроїв. Технічне обслуговування продовжить термін служби і уможливить безвідмовну роботу СКУД, а, отже, стане гарантією безпеки об'єкта, що охороняється.

І, звичайно ж, величезне значення має правильний вибір фахівців, які гарантують встановлення та проведення пуско-налагоджувальних робіт на високому професійному рівні, а також подальше обслуговування системи. Все це є для клієнтів нашого інтернет-магазину «Фортер».

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram