Встановлення стабілізатора напруги
Досить часто мій знайомий стикався з проблемою нестабільної напруги, зокрема з перебоями в його подачі. У зв'язку з цим він вирішив купити стабілізатор напруги і попросив у мене поради, щоб можна було самостійно встановити пристрій. Я прочитав кілька статей на цю тему, тому готовий поділитися досвідом з кожним.
Стабілізатор – гарантія безперебійної подачі електричної напруги
Отже, почну із самого початку. Стабілізатор – це спеціальний апарат, який гарантує якісну подачу електричної напруги. Після встановлення цього пристрою мережа стає захищеною від збоїв та супутніх проблем.
Підготовка до встановлення обладнання
Для обладнання обов'язково необхідно підібрати відповідне місце: воно має бути закритим, сухим та з природною вентиляцією. У жодному разі не використовуйте для цього горища, ніші чи шафи. Також не надумайте встановлювати стабілізатор поруч із горючими і легкозаймистими речами. Якщо ви не стикалися раніше з установкою подібних апаратів, то перед цим я рекомендую переконатися в тому, що ви насправді зможете це зробити самостійно і не наразити своє життя на небезпеку.
Перш ніж розпочати установку, обов'язково потрібно знеструмити лінію і переконатися, що номінал вхідного автоматичного вимикача відповідає або перевищує потужність пристрою, що встановлюється.
Монтаж однофазного стабілізатора
Щоб встановити однофазний стабілізатор напруги, необхідно підключити його в розрив фази відразу після автоматичного вимикача та лічильника до основного ланцюга споживачів, а на спеціальний контакт у клемній колодці подати нульовий провід. Для роботи апарату необхідно всього 30-50 Ватів електроенергії.
Після цього необхідно перевірити, чи все зібрано правильно, і переконатися як підключення проводів. Щоб убезпечити себе від пожежі, щорічно необхідно перевіряти підключення стабілізатора.
Монтаж трифазного стабілізатора
Монтаж трифазного стабілізатора буде складнішим, ніж однофазного. Логічно, що й енергії він споживатиме втричі більше. Таким чином, стабілізатор встановлюється між лічильником із вступними автоматами та ланцюгом споживачів. Далі необхідно підключити три фази та «землю», після чого перевірити підключення в клемні колодки.
Додаткові рекомендації
Незважаючи на те, що такі стабілізатори примусово охолоджуються, я все ж таки наполегливо рекомендую встановлювати їх у місцях з циркуляцією повітря. Також усі пристрої мають зручне керування та дозволяють стежити за характеристиками мережі. Це допоможе вам у разі аварії зрозуміти, у чому саме була помилка.
Крім того, слід врахувати ще кілька моментів щодо встановлення пристрою. З метою економії можна створити певний ланцюг електроживлення, який потребує стабілізації напруги. Це можуть бути пристрої, які чутливі до перебоїв у мережі. Інші ж пристрої ви зможете підключити до іншої мережі без стабілізатора. Таким чином, це дозволить заощадити велику кількість енергії.