Як із домофону зробити систему контролю доступом?
Необхідно звернути увагу
У звичному розумінні для виконання подібної мети необхідні пристрої, що загороджують (двері, ворота, турнікети і т.д.), камери або переговорна техніка для зв'язку і оператор, який управляє всією системою. Людина приходить на об'єкт, пред'являє посвідчення особи або використовує власний магнітний ключ, після чого дозволяється його вхід. Відеодомофони дають можливість повністю замінити системи контролю та управління доступом (СКУД). У комплект такого обладнання входить ще й панель виклику з камерою. На екрані дисплея з'являється те, що відбувається біля входу на об'єкт.
Цілком можливо, що у когось виникне питання: а чи впорається звичайний домофон із таким складним завданням. Щоб дати відповідь, потрібно детально розібратися в технічних характеристиках пристрою та його функціональних можливостях. Це дозволить оцінити ефективність застосування цієї техніки у системах безпеки.
Зйомка камерою та відображення зображення на екрані
Найчастіше для контролю та керування доступом на об'єкті використовується відеоспостереження. З його допомогою можна з точністю встановити особистість людини, що прийшла, і при бажанні записати те, що відбувається. Сучасні панелі викликів оснащуються хорошими камерами, що підтримують повнокольоровість і високу роздільну здатність. Відповідно проблем із візуальною картинкою виникати не повинно. Відображається інформація безпосередньо на дисплеї домофону. Екрани можуть бути мініатюрними (3-5 дюймів), а можуть досягати пристойних розмірів (11 дюймів і більше). Відповідно зображення завжди буде чітким, розбірливим та інформативним.
Видеодомофон Commax CDV-70K
Дальность работы
Дорогі моделі домофонів підтримують працездатність на відстані 200 метрів та більше від контрольно-пропускного пункту. Підсилювачі сигналу допоможуть подвоїти та потроїти дальність функціонування техніки. У зв'язку з цим можна з упевненістю сказати, що забезпечення контролю доступу навіть на великих об'єктах не буде складним завданням із хорошими домофонами.
Пам'ять та функціональність
Відмінною особливістю сучасного такого обладнання можна назвати наявність внутрішньої пам'яті і функціонального приводу. Системи управління та контролю доступом повинні не лише показувати, хто прийшов, а й зберігати в архіві інформацію про кожного гостя. Домофони впораються з таким завданням. Мало того, пристрій можна налаштувати на автоматичний запис того, що відбувається в екстрених ситуаціях. Матеріали можуть передаватися на комп'ютер оператора або зберігатися безпосередньо в пам'яті апарата.
Підтримка сучасних стандартів зв'язку
Передача сигналу від домофону може здійснюватися як стандартними каналами зв'язку, так і з використанням IP і SIP технологій. Це дає доступ до інформації та управління пристроєм не тільки власнику техніки, а й людині, яка підключається до системи за допомогою свого комп'ютера, SIP-телефону, звичайного смартфона. Усе це значно розширює сфери застосування техніки.
Управління замками та турнікетами
Контроль доступу неможливий без загороджувального обладнання. Як уже було раніше сказано, ним виступають двері, ворота та турнікети. Домофони мають функцію дистанційного відкриття замків, тому після короткої розмови з гостем можна впустити його, не залишаючи свого місця розташування. Крім того, визовні панелі оснащуються пристроями прийому та зчитування електронних ключів, за допомогою яких співробітники організації потрапляють на закриту територію підприємства. Насправді виходить, що працівники компанії проходять за власними перепустками, а гості зв'язуються з оператором. Саме так і функціонує система контролю та управління доступом.
Відеодомофон Slinex SL-07
Багатоканальність
У деякому плані відкритим залишається питання, а як налаштувати СКУД за допомогою домофонів? Пояснюється це тим, що великі об'єкти можуть мати відразу кілька входів, а отже, класичні пристрої не підійдуть для них. Це помилка. Сучасні моделі підтримують багатоканальність, тобто до одного апарату з великим екраном підключаються відразу кілька панелей. За бажання в єдиний ланцюг можна додати і допоміжне обладнання, як реєстратори, відеокамери, різні датчики і т.д. Завдяки цьому налаштувати повноцінну СКУД не повинно складати особливих труднощів.
Перевагами систем, побудованих на експлуатації домофонів, можна назвати простоту у використанні відносно легкий монтаж, непогані технічні можливості. Такий варіант майже нічим не відрізнятиметься від стандартного, а обійдеться таке обладнання дешевше. Технологічний прогрес перетворює всім знайомі пристрої на мультифункціональну техніку, яка застосовується в нестандартних цілях. Домофони є яскравим підтвердженням цього. Ще одним плюсом даних систем вважається можливість модифікації наявного обладнання, що також значно заощаджує кошти.
Висновки
За допомогою сучасних моделей домофонів можна налаштувати повноцінну систему контролю доступу на об'єктах будь-якого типу. З функціонального погляду проблем виникати не повинно, адже техніка має широкий спектр можливостей. Для налаштування таких СКУД особливих навичок не потрібно, адже апаратура має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.