Як користуватись металошукачем? Поради досвідчених
Рис.1 Як користуватися металошукачем.
Мало вибрати та придбати відповідну модель металошукача. Щоб правильно і ефективно використовувати його, необхідно звикнути до нього і навчитися правильно трактувати його показання.
Основний показник роботи металошукача - це звук, що видається ним від виявленої мети. Залежно від чіткості та різкості звуку залежить наскільки правильної форми предмет, знайдений під землею. Наприклад, якщо ваш металошукач видає чіткий і різкий сигнал, перед вами, швидше за все, невеликий предмет правильної форми, при цьому чудово зберігся. Якщо сигнал металошукача переривається і звучить недостатньо чітко, то виявлений під землею предмет має неправильну форму і з величезною часткою ймовірності весь покритий шаром іржі.
Виходячи з цілей пошуку підземних цінностей, усі металошукачі ділять на два види, один з яких призначений для пошуку різних старовинних елементів, а інший – для виявлення трофеїв часів війни. Після часу, коли ви наберетеся досвіду в роботі з металошукачем, визначати розмір і глибину знайдених об'єктів, ви зможете по одному тільки звуку пристрою. Поки цього не сталося на допомогу, вам прийдуть показники монітора пристрою. При наближенні до мети на екрані металошукача з'явиться діаграма. Причому чим вищий стовпчик у діаграми, тим ближче до своєї мети перебуваєте ви.
Рис.2 Металошукач модель Garrett ACE 250
Якщо предмет, що шукається, розташований на глибині, більшій, ніж двадцять п'ять сантиметрів, то показання металошукача можуть бути неточними. Він, швидше за все, припуститься помилки при визначенні виду металу, так як коректність роботи пристрою на великій глибині дуже обмежена.
Під час звуку металошукача звертайте увагу на зображення, що з'являється на екрані. Якщо вказівник мети розташований у нижній частині монітора. Знайдений предмет має дуже невеликий розмір. Якщо ж покажчик угорі, то предмет великий. Також грає роль і рух покажчика мети ліворуч і праворуч по монітору. Переміщення вправо свідчить про збільшення цінності знахідки щодо матеріалу виготовлення.
Рис.3 Металошукач модель Teknetics Alpha 2000
Перш ніж розпочинати серйозні пошуки, слід потренуватися працювати з металошукачем на відкритій місцевості з м'яким ґрунтом. Головне правило – уважно слухати та уникати зайвої метушні. Спробуйте самостійно налаштувати металошукач залежно від виду ґрунту та рівня насиченості його мінералами.
Котушку намагайтеся проводити якомога ближче до поверхні землі, переводячи її з боку на бік. У випадку, коли за характером звучання ви не можете визначити точне місце, де є мета ваших пошуків, то, швидше за все, шукане розташоване недалеко і воно досить великих розмірів.