Як налаштувати та підключити IP-камеру відеоспостереження?
Чудовий сервіс сучасних цифрових систем відеоспостереження – надання відеокартинки з Вашої оселі, офісу, магазину тощо. через Інтернет у будь-яке місце, де Ви знаходитесь. Встановлення IP-камер відеоспостереження не становить жодних труднощів, особливо якщо придбано готовий комплект обладнання відеоспостереження за типом «зроби сам». Тим більше, що фахівці інтернет-магазину Фортер нададуть необхідну консультативну допомогу на будь-якій стадії встановлення та налаштування пристроїв.
Отже, все необхідне закуплено, встановлено, і вже не терпиться побачити, що відбувається вдома за Вашої відсутності, перебуваючи з планшетником в іншій країні на відпочинку. Тому наступний крок – налаштування IP-відеоспостереження. Для його виконання непогано мати загальне розуміння побудови комп'ютерних локальних і глобальних мереж на основі IP-адресації. Але без знання цієї специфіки можна вирішити поставлене завдання. Що на нас чекає? – самостійне налаштування IP-камери.
Можливості цифрових (мережевих) камер відеоспостереження дозволяють підключити їх до мережі та отримати з них відео за наступною схемою:
- Через роутер
- Через комп'ютер
- Через відеореєстратор
Враховуємо, провідна камера або відеосигнал, що передає, по бездротовому каналу зв'язку. У першому випадку необхідно приготувати патч-корд із кабелю UTP 5 категорії (кручена пара). Також не забуваємо бездротову камеру встановлювати ближче до точки доступу Wi-Fi. І звичайно ж, крім налаштувань IP - пам'ятаємо про можливість налаштування роздільної здатності кадру, швидкості запису, розкладу руху (якщо це PTZ камера) та інших опцій, доступних до редагування після "прояву" відеокамери в мережі.
Перед тим, як почати підключати обладнання до мережі, необхідно з'ясувати налаштування мережі. Можливо це двома способами – скориставшись наданими провайдером Інтернет (ISP) даними, або на комп'ютері вибрати «Пуск», у рядку пошуку програм та файлів набрати «сmd», і в цьому режимі командного рядка виконати команду «ipconfig» (якщо не знаєте як подивитися характеристики мережі в ОС Microsoft). Потрібні нам дані – маска мережі, шлюз, локальна IP-адреса комп'ютера (наприклад 192.169.0.11), номер порту (зазвичай 3128, 80, 8080 тощо).
Налаштування IP-відеоспостереження через роутер або комп'ютер здійснюється або за допомогою програмного забезпечення (диск з ПЗ знаходиться в комплекті постачання), або через браузер, в віконному вікні якого набирається стандартний IP пристрою. Наприклад, у камерах HikVision – 192.168.0.64 (логін – admin, пароль – 12345) – набирається у браузері. На сторінці керування браузером вводяться наведені значення логіна і пароля. Після цього вводяться IP-адреса пристрою (постійна, як правило, для доступу з Інтернету), маска та шлюз мережі, надані провайдером. Зазначимо, що встановлення камер IP-відеоспостереження може бути в рамках локальної мережі, де на роутері або комп'ютері необхідно прописати заздалегідь підготовлений маршрут IP-пакетів для трансляції відео в Інтернет з ЛОМ. Приклад такої команди в cmd:
route ADD -p 10.1.1.1 MASK 255.255.255.255 192.168.0.100 METRIC 1
Тут 10.1.1.1. – адреса сервера роздачі відео (наприклад, Ваш комп'ютер); 192.168.0.100 – адреса мережевої камери. Точніші команди рекомендуємо дізнатися у консультанта Фортер.
Набагато простіше, коли самостійне налаштування IP-камери зводиться до заміни її стандартної адреси адаптованою до локальної мережі. Тобто. стандартний 192.168.0.64 змінюємо на 192.168.1.100.
При установці IP-адресації через ПЗ (для HikVision, наприклад - SADP), програма після ініціалізації на Вашому ПК сама знаходить усі встановлені камери цього виробника. Після цього необхідно лише внести у віконці програми необхідні відомості про мережу. Існує ПЗ та універсального типу, здатне розпізнати відеокамери різних виробників.
При підключенні камери через відеореєстратор все набагато простіше. Після підключення пристрою у відповідному меню регістру відкриються віконця для редагування IP-адреси, маски мережі, шлюзу. Заповнюєте їх за аналогією з наведеними вище значеннями - і можете вести спостереження за своїм об'єктом з будь-якої точки земної кулі!