Як не помилитись, вибираючи сейф. Частина 1
У мого знайомого був такий випадок, що йому потрібно було терміново їхати у відрядження. Все зібрав, залишилося взяти лише дуже важливі документи – контракти з постачальниками. Але при спробі вийняти їх із сейфа, як на зло, заклинило замок. Цілий день йому довелося шукати спеціальну службу, яка займається розкриттям сейфів. Відрядження мало не зірвалося.
"Як же уникнути такої ось невдачі надалі?", - довго він думав і звернувся до мене. В результаті ми дійшли висновку, що багато хто, хто бажає купити для себе сейф, неправильно уявляє його призначення і, просто кажучи, не розуміє того, чого вони хочуть. У цій статті хотів би розповісти про свої думки з цього приводу, своє, так би мовити, особисте бачення питання, засноване на помилках свого знайомого.
Вибір сейфа за призначенням
Насамперед потрібно розуміти, що в сейфі раціонально зберігати не те, що вам потрапить під руку, а те, що для вас по-справжньому важливо. Не варто купувати сейф, щоб тримати в ньому всякий мотлох і навіть документи, які доцільніше було б носити в кишені або покласти в ящик столу. Ціна сейфа повинна бути разів у десять нижче, ніж вартість цінностей, що знаходяться в ньому. А сейфи вартістю 100-150 доларів годяться тільки для зберігання аналогічної суми. Не треба ганятися за сейфами, стійкими від злому, забуваючи про таку важливу характеристику, як пожежостійкість. Адже пожежі – досить часті явища. Однак вогнестійкий сейф скоріше корисний для зберігання дуже важливої документації, але не грошей.
Вибір сейфа захисту
Тут слід зазначити, що, як правило, сейф він або зломо- або вогнестійкий. В Україну постачання вогнестійких сейфів ведеться з України (Паритет), Росії (Valberg) та Південної Кореї (Eagle). Серед постачальників злостійких сейфів слід відзначити російські Valberg. Неправильно вважати, що надійність сейфа залежить від його великої ваги. Це зовсім не так, принаймні на сьогоднішній день, коли технології виготовлення цього обладнання безперервно вдосконалюються. Деякі компоненти, з яких виготовляються сейфи, призводять до зменшення їхньої загальної ваги, наприклад, гранітна, мармурова крихта. Тому при виборі наголос потрібно робити на якість, а не на вагу.
Думаю, краще звернутися до магазинів, що спеціалізуються на даному виді продукції, де вам допоможуть здійснити правильний вибір. Розповівши спеціалісту про те, для чого вам потрібен сейф, ви можете отримати консультацію щодо вибору необхідної вам моделі. Зараз по зламостійкості сейфи діляться на десять класів, при цьому в банках встановлює 3 та 4 класи, ювелірні магазини ставлять собі 5-6 клас, у будинках краще встановити сейф 1-го або 2-го класу. По вогнестійкості існує літерна класифікація, заснована на тривалості збереження всередині сейфа температури, безпечної її вмісту. Б - означає папір (гроші, документи, і т.п.), Д - папір плюс магнітні диски, кіно-, фотоплівки, ДИС - все вищеперелічене плюс гнучкі магнітні диски. Існує багато інших нюансів правильного вибору сейфів, але про них ми поговоримо в іншій статті.
Перша частина статті. Продовження читайте у: "Як не помилитися, вибираючи сейф. Частина 2"